تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - مطالب آبان 1394

 

 سفیر چین از ظرفیت های صنعتی، تولیدی و تجاری چابهار دیدن کردایرنا- «پانگ سن» سفیر کشور چین در ایران در راس هیات بلند پایه اقتصادی از ظرفیت های صنعتی، تولیدی، گردشگری و تجاری منطقه آزاد و بندر چابهار دیدن کرد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار، مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: این سفر با هدف توسعه روابط و همکاری های تجاری صورت گرفته است.
حامد علی مبارکی افزود: سفیر کشور چین و هیات همراه از بخشهای مختلف صنعتی از جمله فاز کارگاهی، سایت پتروشیمی و پالایشگاه، مراکز تجاری و اماکن تفریحی و گردشگری منطقه آزاد بازدید به عمل آورد و از نزدیک با روند کاری صنایع و دیگر ظرفیت های مختلف این منطقه آشنا شد.
سفیر کشور چین و هیات همراه در ادامه این بازدید از تاسیسات و پروژه توسعه بندر چابهار شامل اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری نیز دیدن کردند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در این بازدید ضمن استقبال از هیات چینی در خصوص نحوه اجرای پروژه ی توسعه بنادر و ظرفیت های ترانزیتی بنادر توضیحاتی ارائه و به سوالات آنان پاسخ داد.
«پانگ سن» نیز در نشستی با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار با موقعیت استراتژیک و ظرفیت های مختلف سرمایه گذاری آشنا شد.
شایان ذکر است سفیر کشور چین و هیات همراه در روز جاری نشست جداگانه ای با مبارکی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری – صنعتی چابهار خواهد داشت.
چابهار در 700 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 آبان 1394 توسط رستم کریمی
دو مدرسه از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء در بخش آهوران نیکشهر افتتاح شد

رستم کریمی- ایرنا- فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دو مدرسه دو کلاسه به همت موسسه نصر قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در روستاهای 'گوهچ' و 'جک بنان' بخش آهوران نیکشهر به بهره برداری رسید.

صاحب گل صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای هر کدام از این مدارس که 85 مترمربع زیربنا دارند در مجموع 450 میلیون ریال هزینه شده است.
وی گفت: پیش از این دانش آموزان دو روستای یاد شده در فضای خشتی گلی و کپری مشغول به تحصیل بوده اند.
وی از خیران بومی و کشوری و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان خواست برای حذف مدارس خشتی گلی و فرسوده شهرستان نیکشهر مشارکت کنند.
وی گفت: 31 هزار دانش آموز شهرستان نیکشهر در حدود 500 مدرسه مشغول به تحصیلند که نزدیک به 200 مدرسه غیراستاندارد است.
قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) ضمن اجرای عملیات ساخت راه آهن محور چابهار- نیکشهر- ایرانشهر، فعالیتهای خوبی نیز در زمینه ساخت مدرسه برای حذف مدارس کپری و بازگشایی راههای روستایی حوزه شهرستان نیکشهر دارد.
مدرسه دو کلاسه روستای راوگ نیز با همت قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) تا یک ماه آینده آماده بهره برداری خواهد شد.
بخش آهوران به مرکزیت چانف براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 دارای 84 پارچه آبادی و روستا و 11 هزار و 394 نفر جمعیت با دو هزار و 830 خانوار است.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 آبان 1394 توسط رستم کریمی
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

اجلاس 21 منطقه آزاد کشورهای حوزه اقیانوسیه در چابهار برگزار می شود


رستم کریمی نژاد- ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: با هماهنگی های انجام شده اجلاس مناطق آزاد کشورهای حوزه اقیانوسیه با حضور ٢١ کشور عضو دی ماه سالجاری در چابهار برگزار می شود.

حامد علی مبارکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این اجلاس هفت کشور ناظر و طرف گفت و گو با ایران مانند آمریکا، فرانسه، آلمان، مصر، چین، انگلیس و غیره شرکت می کنند.
وی گفت: برگزاری این اجلاس یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی پس از برجام است.
وی افزود: یکی از مهمترین اهداف منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار ایجاد دبیرخانه دایمی اجلاس در این بندر و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های ایران اسلامی به ویژه استان سیستان و بلوچستان و بندر اقیانوسی و تجاری- صنعتی چابهار در پساتحریم است.
وی بیان کرد: این اجلاس به منظور بالا بردن همکاریهای فی مابین 21 کشور شرکت کننده در زمینه های تجارت، امنیت دریایی، تسهیل تجارت و سرمایه گذاری در بخشهای شیلات، لجستیک، افزایش تعاملات اکادمیک و علمی، تعامل های فرهنگی و گردشگری برگزار می شود.
چابهار در 700 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در سواحل دریای عمان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 آبان 1394 توسط رستم کریمی
بخشدار جدید کتیچ فنوج معرفی شد

عبدالصمد رئیسی در مراسمی با حضور فرماندار، مسئولان دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم فنوج به عنوان بخشدار جدید بخش کتیچ این شهرستان معرفی و از خدمات ابابکر بلوچ بخشدار سابق قدردانی شد.

فرماندار فنوج در جمع مردم بخش کتیچ با تشریح خدمات و فعالیت های دولت تدبیر و امید در این منطقه اظهار داشت: رشد اعتبارات عمرانی در دو سال اخیر خوب بوده و طرح های مختلفی از جمله راه فنوج- تنگ سرحه و روکش آسفالت راههای این شهرستان آغاز شده است.
ضیاء الحق هاشمزهی افزود: سرسرای چند منظوره ورزشی کتیچ در زمینی به مساحت پنج هکتار با اعتبار پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات ماده 180 و پیشرفت فیزیکی 40 درصدی در حال ساخت است.
وی به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در هفتم اسفند سالجاری اشاره کرد و گفت: تمام تلاش دولت تدبیر و امید مبتنی بر برگزاری انتخاباتی سالم و رقابتی است تا سایه تصمیم مردم بر آن حاکم و آنچه که اتفاق می افتد خواست و نگاه مردم باشد.
فرماندار فنوج ادامه داد: مجموعه وزارت کشور که مجری و امانتدار این حماسه بزرگ ملی است قانون را فصل الخطاب خود قرار خواهد داد.
بخش کتیچ در 45 کیلومتری غرب شهرستان فنوج واقع شده است.
کتیج در سال 1369 با ارتقا نیکشهر به شهرستان به عنوان مرکز دهستان شناخته شد و در 13 تیر 1393 با شهرستان شدن فنوج به مرکز بخش ارتقا یافت.
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 26 آبان 1394 توسط رستم کریمی
بخشدار مرکزی نیکشهر:

زیرساخت های گردشگری و عمرانی روستای هیچان در حال آماده سازی است
ایرنا- بخشدار مرکزی نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: زیرساخت های گردشگری و عمرانی روستای تفریحی و دیدنی هیچان این شهرستان در حال آماده سازی است.


محمد بلوچزهی در حاشیه بازدید از طرح های عمرانی و گردشگری در حال اجرای روستای هیچان به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبیعت زیبا و آثار تاریخی و باستانی روستاهای بخش مرکزی نیکشهر مورد توجه گردشگران و مهمانان سراسر کشور است.
وی افزود: بخشداری مرکزی نیکشهر با همکاری و همراهی اعضای شورای اسلامی و دهیاری هیچان برنامه های خوبی برای عمرانی و آبادانی و اجرای طرح های زیرساختی با هدف جذب بیشتر گردشگران دارد.
وی گفت: روستای هیچان در مسیر جاده ترانزیتی واقع شده و نخلستان ها، باغ های میوه های گرمسیری، رودخانه و طبیعت بکر با انواع گیاهان دارویی این منطقه برای هر گردشگری جذاب و زیبا است.
وی بیان کرد: برای دسترسی بهتر گردشگران به رودخانه که فضایی دلنشین و حاشیه ای سرسبز دارد، جاده سلامت به صورت سنگفرش در نظر گرفته شده است.
بخشدار مرکزی نیکشهر افزود: بعد از وقفه بیش از 22 سال مرحله سوم طرح هادی هیچان در محله میرکی آغاز شده است و با پیشرفت 40 درصدی تا یک ماه آینده بیش از هفت هزار مترمربع از معابر این روستا با اعتبار دو میلیارد و 480 میلیون ریال سنگفرش می شود.
بلوچزهی گفت: دو بوستان در ابتدای روستا و محله حصارک برای استفاده کودکان تکمیل و بهره برداری شده است.
وی با بیان اینکه بعد از گذشت 20 سال آسفالت راه روستا و قسمتی از معابر هیچان انجام شده است، خاطر نشان کرد: ایجاد بوستان بام هیچان، ساماندهی رودخانه گردشگری درک، کوه شفابخش امراض پوستی، غار کدی و زیباسازی 12 محله این روستا در دستور کار بخشداری و دهیاری هیچان قرار دارد.
کهور 700 ساله، قلعه تاریخی ایوب خان مبارکی، کوه به شکل نقشه ایران، وجود درختان کلیر، مداد، جک، جم، استبرق و پیر، روستای هیچان را به یکی از مناطق و قطب های گردشگری شهرستان نیکشهر تبدیل کرده است.
روستای هیچان در کیلومتر 21 محور ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان واقع شده است.
شهرستان نیکشهر در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.


نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 آبان 1394 توسط رستم کریمی
 شاعر و نویسنده برتر نیکشهر در هفته کتاب و کتابخوانی تجلیل شد


ایرنا- ملا عبدالله ملازهی شاعر و نویسنده پیشکسوت در روستای 'کارپدین' از توابع بخش مرکزی نیکشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در مراسمی با حضور نویسندگان، شعرا، فعالان و صاحب نظران فرهنگی اجتماعی عرصه شعر و ادب تجلیل شد.

بخشدار مرکزی نیکشهر در این مراسم با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و تشریح اهداف و برنامه های دولت تدبیر وامید اظهار داشت: فقر فرهنگ کتابت در منطقه بلوچستان از عوامل توسعه نیافتگی در بخش های مختلف بوده است.
وی گفت: امروز با توجه به رویکرد و نگاه دولت به این استان غنا بخشیدن به فرهنگ مکتوب امری ضروری است تا فرهنگی که نسل به نسل و سینه به سینه منتقل و شفاهی بوده است در کتاب ها چاپ و منتشر شود تا دیگران بهره کافی را ببرند.
وی افزود: ملا عبدالله ملازهی یکی از چهره های شاخص ادبی در نیکشهر و استان سیستان و بلوچستان است که دارای هفت اثر چاپی و سه اثر در دست چاپ است.
رساله انقلاب، نصاب لغات، احکام و اعمال حج، تاریخ نژاد بلوچ، پندنامه، تحفه الاخوان و سفرنامه از جمله کتابهای چاپ شده ملا عبدالله ملازهی است.
روستای 'کارپدین' یا 'قریه ملا' به فاصله 33 کیلومتری محور نیکشهر- چاهان واقع شده است.
در این نشست عبدالحکیم ملازهی شاعر و نویسنده روستای کوپچ بخش لاشار به قرائت اشعاری به زبان بلوچی پرداخت.
ملا عبدالله ملازهی نیز به معرفی آثار خویش پرداخت و از روند طولانی چاپ کتاب و هزینه های زیاد آن انتقاد کرد.
هچنین برخی از اساتید ادبیات دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور شهرستان نیکشهر به نقد و بررسی آثار و اشعار ملا عبدالله ملازهی پرداختند.
در پایان مراسم با اهدای لوح سپاس از نویسنده و شاعر بومی ملا عبدالله ملازهی تجلیل بعمل آمد.
نیکشهر در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 آبان 1394 توسط رستم کریمی
امام جمعه نیکشهر:

کتاب ‏خوانی برای یک ملت فریضه، واجب و لازم استامام جمعه نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کتاب ‏خوانی برای یک ملت فریضه، واجب و لازم است، افزود: مردمی که اهل کتاب ‏خواندن باشند، از لحاظ معلومات وهوشیاری با کسانی که با کتاب و مطبوعات انسی ندارند تفاوت زیادی دارند.

حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی در خطبه های نماز جمعه این هفته نیکشهر ضمن سفارش به تقوا، زکات، اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: برای یک کشور خسارتی بزرگ است که ملت آن با کتاب سر و کار نداشته باشند و برای یک فرد، توفیق عظیمی است که با کتاب مأنوس و همواره در حال بهره ‏گیری از آن باشد.
وی افزود: یکی از بدترین و پرخسارت ‏ترین تنبلی‏ها، تنبلی در خواندن کتاب است.
وی گفت: مردم با کتاب بیش از آنچه امروز انس دارند، باید انس بگیرند.
امام جمعه نیکشهر با اشاره به نقش آفرینی دانشجویان و دانشگاهها در ایجاد «تمدن نوین اسلامی» گفت: نیازسنجی علمی برای حال و آینده، جلوگیری از کاهش سرعت پیشرفت علمی، اجرای دقیق نقشه جامع علمی و توجه به کیفیت در آموزش عالی از لوازم نقش آفرینی در شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.
حجت الاسلام لطفیان سرگزی با اشاره به جایگاه علم به عنوان ابزار پیشرفت و اقتدار افزود: دانشگاه مهمترین مرکز تربیت مدیران آینده کشور است به گونه ای که عملکرد مناسب و یا غیر مناسب دانشگاهها در این زمینه، آینده کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی که همچون زلزله ای برای دنیای غرب و شرق آن روز بود، تأثیر بسیار زیادی در دانشگاهها گذاشت و بسیاری از فداکارترین و صادق ترین یاران انقلاب از متن دانشگاهها بودند.
وی وجود نیروهای مستعد را برای حرکت علمی مهم دانست و خاطرنشان کرد: مهمتر از نیروهای مستعد، جهت گیری علمی است، زیرا اگر جهت گیری علمی صحیح و در چارچوب اخلاق و معنویت نباشد، تبعات زیادی را بوجود خواهد آورد.
نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آبان 1394 توسط رستم کریمی
فرماندار نیکشهر:

جلب اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت تدبیر و امید است
فرماندار نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: جلب اعتماد مردم با خدمات رسانی بی منت مسئولان از بزرگترین سرمایه های دولت تدبیر و امید است.


صاحب گل صالحی روز شنبه در نشست شورای اداری شهرستان نیکشهر با تشریح فعالیت های عمرانی و اقتصادی اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با صداقت و راستگویی و عمل به وعده ها توانسته اعتماد عمومی مردم سیستان و بلوچستان به ویژه این شهرستان را جلب کند.
وی افزود: مسئولان با حضور در جمع مردم روستاها و مناطق دور افتاده و محروم بهترین خدمت را می توانند به مردم به عنوان ولی نعمتان نظام اسلامی انجام دهند.
وی به اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان نیکشهر اشاره کرد و گفت: ساخت ورزشگاه دو هزار نفری، بیمارستان 64 تختخوابی، روکش آسفالت راههای روستایی، آبرسانی، برقرسانی و اجرای طرحهای هادی روستایی نمونه ای از توجه دولتمردان به شهرستان دور افتاده نیکشهر است.
وی جذب اعتبارات و نظارت بیشتر بر طرح های نیمه تمام و تکریم ارباب رجوع را خواستار شد.
فرماندار نیکشهر بیان کرد: هچ مسئولی حق ندارد له یا علیه کاندیداهای مجلس فعالیت کند و یا اینکه امکانات دولتی را در اختیار آنان قرار دهد.
صالحی همچنین بر عدم حضور مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی نیکشهر در جلسات انتخاباتی تاکید کرد و افزود: مسئولان باید تمام تلاش را برای حضور حداکثری مردم و برگزاری انتخابات رقابتی و سالم معطوف کنند.
وی توزیع به موقع نفت سفید و گاز مایع در بین روستاییان را خواستار شد و افزود: هیچ توجیهی بر عدم توزیع نفت سفید سهمیه زمستان پذیرفتنی نیست.
فرماندار نیکشهر با بیان اینکه هیچ مسئولی حق عضویت در شبکه های مختلف فضای مجازی بصورت آشکار را ندارد، افزود: هکرهای حرفه ای با شناسایی تلفن اشخاص اطلاعات تلفن ها را تخلیه و از آنان بهره برداری نادرست می کنند.
صالحی نظارت بر تکمیل مجتمع خدمات رفاهی حوزه شهرستان نیکشهر تاکید کرد و افزود: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است مشکلات و نواقص کار این مجتمع ها را پیگیری و مرتفع کند.
عبدالله میربلوچزهی شهردار، مهران دانش مدیر آب و فاضلاب روستایی، سرهنگ ملایی فرمانده سپاه ناحیه نیکشهر و عبدالرحمن بقایی به تشریح برنامه ها و فعالیتهای حوزه مدیریتی خود پرداختند.
در این جلسه شهرکی بعنوان سرپرست جدید ناحیه نفتی، حسین زهی رییس جدید آموزش و پرورش منطقه لاشار، عبدالباسط اسلام نیا مسئول کتابخانه های عمومی و محمدعلی مبارکی بخشدار جدید آهوران معرفی شدند.نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آبان 1394 توسط رستم کریمی
معاون وزیر کشور: اولویت نخست دولت تدبیر و امید خدمت به مردم است

رستم كریمی- ایرنا- معاون سیاسی وزیر کشور گفت: خدمت بی منت به مردم یکی از اولویت های اصلی دولت تدبیر و امید است.

محمدحسین مقیمی در همایش فرمانداران جدیدالانتصاب 9 استان کشور در چابهار با تشریح وظایف فرمانداران در برگزاری انتخابات پیش رو اظهار داشت: فرمانداران وظیفه دارند با حضور در جمع مردم به ویژه با شرکت در نمازهای جمعه و جماعت و سفر به روستاها در کنار تشریح خدمات دولت به بررسی و پیگیری مشکلات مردم بپردازند.
وی از فرمانداران و بخشداران خواست با رعایت قانون و مقررات در برگزاری انتخابات سالم و رقابتی ایفای نقش کنند.
وی تعامل دولتمردان با مردم را ضروری دانست و افزود: لازم است فعالیت فرمانداران بر اساس اهداف، نگاه و برنامه های دولت تدبیر و امید باشد.
وی از مجریان انتخابات خواست بر اجرای قانون تمکین کنند به طوری که قانون در همه حوزه ها حرف نخست را بزند.
معاون سیاسی وزیر کشور بیان کرد: فرمانداران باید برای ایجاد اشتغال برنامه جدید به دهیاران و سرمایه گذاران در سطح روستاها و شهرها ارائه کنند تا با ایجاد کارگاه تولیدی و خدماتی چند نفر مشغول بکار شوند.
استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این همایش به اجرای طرح های بزرگ عمرانی و اقتصادی در سطح استان اشاره کرد و افزود: نگاه دولت تدبیر و امید به این منطقه متفاوت است.
علی اوسط هاشمی افزود: انتصاب هفت فرماندار اهل سنت، دو فرماندار زن و انتخاب نخستین زن به عنوان معاون استاندار نشان از ایجاد فضای مناسب و بدور از نگاه قومیتی، مذهبی و جنسیتی میان اقشار مختلف مردم در سیستان و بلوچستان دارد.
وی گفت: تمهیدات و امکانات برای برگزاری انتخابات سالم در استان اندیشیده شده است.
وی با تاکید بر تعامل دولت با مردم، از فرمانداران خواست برای جلب اعتماد مردم و حضور حداکثری اقشار مختلف در انتخابات تلاش کنند.
وی بیان کرد: مهمترین دستاورد استان تعامل خوب دولتمردان و مردم است که این امر سبب شده امنیت پایدار در سیستان و بلوچستان شکل گیرد.
استاندار سیستان و بلوچستان از روز پنجشنبه عازم جنوب استان شد و علاوه بر افتتاح طرح های مختلف در شهرستان فنوج، صبح امروز وارد چابهار شد و در همایش فرمانداران جدیدالانتصاب 9 استان کشور به میزبانی این شهرستان شرکت کرد.
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 آبان 1394 توسط رستم کریمی
استاندار سیستان و بلوچستان:

راه فنوج- تنگ سرحه هر چه زودتر تکمیل شودایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه سفر به شهرستان فنوج از راه در دست ساخت فنوج- تنگ سرحه بازدید و بر تسریع در تکمیل این محور تاکید کرد.

علی اوسط هاشمی روز جمعه در بازدید از راه فنوج- تنگ سرحه اظهار داشت: با افتتاح این محور تردد برای مردم شهرستان فنوج به سایر نقاط استان و کشور تسهیل می شود.
وی افزود: در سفر گذشته قول پیگیری برای آغاز مجدد عملیات راهسازی این محور را دادم که اکنون با تغییر و ارتقا مشخصات این راه از روستایی به فرعی درجه یک وعده داده شده، محقق شد.
وی گفت: اعتبارات لازم برای تکمیل این محور اختصاص پیدا خواهد کرد تا دسترسی مردم به سایر نقاط سیستان و بلوچستان آسان شود.
عملیات بازگشایی و ساخت محور فنوج - تنگ سرحه از طریق کلدر به طول 38 کیلومتر از اواخر سال 88 آغاز شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه سفرش به شهرستان فنوج از طرح کشاورزی 25 هکتاری نخیلات و مرکبات محسن مبارکی بازدید کرد.
هاشمی همچنین با خانواده شهید محمدایوب قاضی بخشدار سابق لاشار نیکشهر دیدار کرد.
قاضی سوم اسفند سال 1393 هنگام ماموریت اداری بر اثر واژگونی خودروی اداری بخشداری در محور ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر در نزدیکی روستای هریدوک این بخش به فیض شهادت نایل آمد.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر دو روزه (پنجشنبه و جمعه) به شهرستان فنوج به اتفاق فرماندار، شماری از مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم پس از استقبال گرم قشرهای مختلف مردم، از راه فنوج- تنگ سرحه بازدید و پست برق 20 کیلوولت خیرآباد- رامک این شهرستان را راه اندازی کرد.
بازدید و افتتاح زمین چمن مینی فوتبال، سخنرانی و دیدار با مردم در مسجد جامع فنوج از دیگر برنامه های سفر استاندار سیستان و بلوچستان به فنوج بود.
شهرستان فنوج براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 تعداد 156 روستا و آبادی با 45 هزار و 637 نفر جمعیت و 10 هزار و 979 خانوار دارد.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آبان 1394 توسط رستم کریمی
رئیس شورای اسلامی شهرستان فنوج:

توسعه زیرساختها و ارتقای شاخص های فنوج

نیازمند توجه بیشترمسئولان است
ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهرستان فنوج گفت: توسعه زیرساختها و ارتقای شاخص های این شهرستان در بخش های مختلف نیازمند اختصاص اعتبارات و توجه بیشتر مسئولان و مدیران کل دستگاههای اجرایی سیستان و بلوچستان به ویژه استاندار است.


محمدامین محمدی روز جمعه در حاشیه سفر استاندار سیستان و بلوچستان به فنوج در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شهرستان فنوج قابلیت های خوبی در زمینه گردشگری، صنعتی، معدنی، کشاورزی و ساخت انواع صنایع دستی به ویژه سوزن دوزی و سکه دوزی دارد.
وی افزود: بهره گیری از قابلیت ها و توانمندی های یاد شده در بخش های مختلف می تواند سبب ایجاد اشتغال جوانان جویای کار در شهرستان فنوج شود.
وی بیان کرد: شهرستان فنوج با وجود داشتن قابلیت های فراوان متاسفانه از نظر زیرساخت ها و شاخص های بهره مندی از راه مناسب آسفالته، آب آشامیدنی سالم، اجرای طرح هادی روستایی، سرانه فضاهای ورزشی، کتابخانه ای و مدارس غیراستاندارد در حد پایینی قرار دارد.
وی گفت: یکی از خواسته های مهم مردم شهرستان تازه تاسیس فنوج استقرار تمامی ادارات و سازمان ها بصورت مستقل است تا مردم برای پیگیری امور اداری با طی مسیر پرپیچ و خم 140 کیلومتری و صرف هزینه ها به مرکز شهرستان نیکشهر مراجعه نکنند.
رییس شورای اسلامی شهرستان فنوج از کندی عملیات ساخت راه فنوج- تنگ سرحه پس از گذشت بیش از شش سال انتقاد کرد و افزود: با افتتاح این محور مسیر تردد مردم فنوج به شهرستانهای نیکشهر و ایرانشهر 70 کیلومتر کاهش پیدا می کند.
محمدی گفت: عملیات راهسازی و بازگشایی این محور به طول 38 کیلومتر از نیمه دوم سال 1388 آغاز شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی قابل توجهی نداشته است.
وی ساخت بیمارستان 64 تختخوابی در این شهرستان را مورد تاکید قرار داد و افزود: این شهرستان با کمبود شدید پزشک و نبود امکانات بهداشتی درمانی بیماران رو به روست که مردم را دچار با مشکلات عدیده کرده است.
وی به مشکلات نبود اعتبار برای اجرای توسعه شبکه برق روستایی اشاره کرد و افزود: مشکلات برقرسانی به بسیاری از مناطق حاشیه ای روستاهای این شهرستان با نصب چند تیربرق مرتفع می شود.
رئیس شورای اسلامی شهرستان فنوج از نگاه توسعه محور استاندار سیستان و بلوچستان و رسیدگی به مشکلات مردم این شهرستان قدردانی کرد و اظهار داشت: مشکلات مناطق محروم با سفر مسئولان استانی به ویژه استاندار سریعتر مورد پیگیری قرار می گیرد.
محمدی همچنین کاهش تعرفه برق، ساخت ورزشگاه، انتقال خط لوله گاز به فنوج، اجازه تردد خودروهای منطقه آزاد، ایجاد سه جایگاه سوخت، ارتقای روستای مسکوتان به شهر، اجازه بهره برداری آب دشت تیغ آب مدونچ برای کشاورزی، کمک مالی به شهرداری و دهیاریهای فنوج، ایجاد مراکز شبانه روزی، هنرستان و دبیرستان دانشگاه را خواستار شد.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر دو روزه (پنجشنبه و جمعه) به شهرستان فنوج به اتفاق فرماندار، شماری از مسئولان محلی و معتمدان
پس از استقبال گرم قشرهای مختلف مردم، از راه فنوج- تنگ سرحه بازدید و پست برق 20 کیلوولت خیرآباد- رامک این شهرستان را راه اندازی کرد.
بازدید و افتتاح زمین چمن مینی فوتبال، سخنرانی و دیدار با مردم در مسجد جامع فنوج از دیگر برنامه های سفر استاندار سیستان و بلوچستان به فنوج بود.
شهرستان فنوج براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 تعداد 156 روستا و آبادی با 45 هزار و 637 نفر جمعیت و 10 هزار و 979 خانوار دارد.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آبان 1394 توسط رستم کریمی
فرماندار: فنوج در مسیر توسعه، عمران و آبادانی قرار گرفته استایرنا- فرماندار فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان با همت و نگاه توسعه محور استاندار سیستان و بلوچستان و توجه ویژه دولتمردان دولت تدبیر و امید در مسیر توسعه، عمران و آبادانی قرار گرفته است.

ضیاء الحق هاشمزهی در جمع مردم شهرستان فنوج که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته در دو سال اخیر بسیاری از مشکلات و کمبودهای این شهرستان پیگیری و مرتفع شده است.
وی گفت: مشکلات شهرستان فنوج در بخش های مختلف جمع بندی شده و بر اساس برنامه های زمانبندی شده در حال پیگیری است.
وی افزود: احداث ساختمان فرمانداری، تغییر مشخصات فنی راه روستایی فنوج- تنگ سرحه به راه فرعی درجه یک، افتتاح پست برق و شبکه های دیجیتال تلویزیونی فنوج و کتیچ، بهسازی شبکه آب آشامیدنی شهر فنوج، برقرسانی به روستاها و روکش آسفالت برخی راهها بخشی از کارهای انجام شده در ماههای گذشته است.
وی افزود: برای بهره مندی شهروندان شهرستان تازه تاسیس فنوج از امکانات مطلوب، رفاه بهتر و خدمات رسانی مناسب نیاز به اختصاص اعتبارات ویژه است.
فرماندار فنوج همراهی و همدلی قشرهای مختلف مردم این شهرستان را یکی از سرمایه های مهم عنوان کرد و اظهار داشت: این همدلی مردم، اراده مسئولان را برای خدمت بیشتر می کند.
هاشمزهی بیان کرد: دولت منکر وجود مشکلات نیست بر همین اساس فرمانداری با همراهی و همفکری مردم و مسئولان دستگاه های اجرایی برای کاهش مشکلات، جلب رضایتمندی مردم و عمران و آبادانی شهرستان فنوج تلاش می کند.
وی گفت: طوایف و اقوام در شهرستان فنوج صمیمت و برادری خوبی نسبت به یکدیگر دارند و تلاش فرمانداری برای کاهش تنش های قومی موثر بوده است و هیچگونه کدورت و اختلافی در بین اقوام این منطقه وجود ندارد.
وی افزود: شهرستان فنوج معادن بسیاری از جمله کرومیت و تیتانیوم دارد که با ورود و فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی بسیاری از مشکلات اشتغال حل می شود و سود زیادی با فرآوری معادن و عرضه محصولات به بازارهای مصرف عاید سرمایه گذاران خواهد شد.
وی احداث بیمارستان، ساخت فضاهای آموزشی استاندارد، انتقال آب از جلگه چاه هاشم به مناطق روستایی و شهر فنوج، تکمیل راه فنوج- کلدر و تکمیل طرح های نیمه تمام را مورد تاکید قرار داد.
فرماندار فنوج همچنین خواستار توجه بیشتر به بخش کشاورزی، صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان شد و افزود: همت و تلاش بانوان در تولید انواع سوزن دوزی و سکه دوزی ستودنی است.
هاشمزهی افزود: سفال، سکه دوزی و سوزن دوزی فنوج شهرت خاصی دارد و علاوه بر شهرستان و شهرهای همجوار در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز از بازار فروش خوبی برخوردار است.
وی از حضور قشرهای مختلف مردم برای استقبال از استاندار به ویژه روحانیان و معتمدان قدردانی و اظهار امیدواری کرد بسیاری از مشکلات مطرح شده از سوی شوراهای اسلامی و امام جمعه این شهرستان از سوی استاندار و مسئولان استانی پیگیری و مرتفع شود.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر دو روزه (پنجشنبه و جمعه) به شهرستان فنوج به اتفاق فرماندار، شماری از مسئولان محلی و معتمدان پس از استقبال گرم قشرهای مختلف مردم، از راه فنوج- تنگ سرحه بازدید و پست برق 20 کیلوولت خیرآباد- رامک و زمین چمن مینی فوتبال این شهرستان را راه اندازی و با مردم در مسجد جامع فنوج دیدار کرد.
شهرستان فنوج براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 تعداد 156 روستا و آبادی با 45 هزار و 637 نفر جمعیت در قالب 10 هزار و 979 خانوار دارد.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آبان 1394 توسط رستم کریمی
سکه دوزی و سوزن دوزی فنوج به خارج از کشور صادر می شود


مشاور امور بانوان فرمانداری فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: انواع صنایع دستی به ویژه سکه دوزی و سوزن دوزی این شهرستان به خارج از کشور صادر شده و از بازار فروش خوبی برخوردار است.

الهام محمدی روز جمعه در حاشیه سفر استاندار سیستان و بلوچستان به شهرستان فنوج در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هنر زنان و مردان فنوج در تولید انواع صنایع دستی شهره عام و خاص است بطوریکه سکه دوزی و سوزن دوزی آن در کشورهای حوزه خلیج فارس به عنوان سوغات با قیمت های خوبی بفروش می رسد.
وی افزود: تنوع رنگ و دوخت سکه دوزی و سوزن دوزی منطقه فنوج منحصر بفرد است و بازارپسندی خوبی دارد.
وی بیان کرد: مردان و زنان فنوج در تولید انواع سفال و برخی صنایع دستی که از «درختچه داز» بدست می آید و ساخت ابزار آلات کشاورزی و قصابی مهارت خاصی دارند.
مشاور امور بانوان فرمانداری فنوج با تقدیر از استاندار سیستان و بلوچستان برای سفر به این شهرستان، توجه ویژه مسئولان در حمایت از صنعتگران این شهرستان برای تولید انواع صنایع دستی و فراهم شدن زمینه اشتغال جوانان را خواستار شد.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر دو روزه (پنجشنبه و جمعه) به شهرستان فنوج به اتفاق فرماندار، شماری از مسئولان محلی و معتمدان از راه فنوج- تنگ سرحه بازدید و پست برق 20 کیلوولت خیرآباد- رامک و زمین چمن مینی فوتبال این شهرستان را راه اندازی و با مردم در مسجد جامع فنوج دیدار کرد.
شهرستان فنوج براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 تعداد 156 روستا و آبادی با 45 هزار و 637 نفر جمعیت و 10 هزار و 979 خانوار دارد.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آبان 1394 توسط رستم کریمی
استاندار وارد فنوج شد/ خط انتقال برق 20 کیلوولت فنوج راه اندازی شد
ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان ظهر امروز /پنجشنبه/ وارد فنوج مرکز شهرستان فنوج در جنوب این استان شد و در مراسمی خط انتقال برق 20 کیلو ولت خیر آباد - رامک این شهرستان را راه اندازی کرد.


علی اوسط هاشمی در بدو ورود به فنوج مورد استقبال فرماندار، معتمدان و ریش سفیدان و قشرهای مختلف مردم قرار گرفت.
بازدید از بزرگراه زاهدان- ایرانشهر و محور فنوج به تنگ سرحه از دیگر برنامه های امروز استاندار در سفر به جنوب سیستان و بلوچستان بود.
استاندار قرار است تا ساعتی دیگر با مردم فنوج در مسجد جامع این شهرستان دیدار کند.
افتتاح زمین چمن مینی فوتبال در فنوج از دیگر برنامه های استاندار سیستان و بلوچستان است.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آبان 1394 توسط رستم کریمی
استاندار: فنوج یکی از قطب های صنعتی و معدنی سیستان وبلوچستان استایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان فنوج با داشتن معادن کرومیت، منگنز، تیتانیوم، آهن و غیره یکی از قطب های مهم صنعتی و معدنی این استان است.

علی اوسط هاشمی عصر پنجشنبه در جمع مردم شهرستان فنوج با تشریح عملکرد و فعالیت های دولت تدبیر و امید در این منطقه تاکید کرد: اولویت نخست برنامه های فرماندار و مسئولان دستگاههای اجرایی این شهرستان باید توسعه زیربناها، ایجاد اشتغال و فعال سازی معادن باشد.
وی گفت: با خام فروشی مواد معدنی استخراج شده از مناطق مختلف سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان فنوج مخالفیم و باید در همین منطقه با ایجاد کارخانه فرآوری و به بازارهای مصرف عرضه و صادر شود.
وی از فرماندار و قشرهای مختلف مردم فنوج خواست سرمایه گذاران بخش خصوصی خارج از کشور را برای فعالیت در بخش معادن تشویق و دعوت کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: مدیران استانی و شهرستان فنوج همکاری، مشاوره و تمامی امکانات لازم را برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در کمترین زمان فراهم خواهند کرد.
وی افزود: ایجاد زیرساخت های استان با اختصاص اعتبارات لازم در حال انجام است تا راه برای توسعه پایدار هموار شود.
هاشمی ادامه داد: هم اینک 600 طرح عمرانی و خدماتی در سراسر استان سیستان و بلوچستان در حال اجراست که رفته رفته مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.
وی گفت: برای آبرسانی به روستاهای کشور هزار و 500 میلیارد تومان اختصاص یافته است که با این اعتبار بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی افزود: دهستان مسکوتان با جمعیت بالا قابلیت ارتقا به شهر را دارد و برای این کار پیگیری های لازم صورت خواهد گرفت.
وی همچنین بر تسریع در تکمیل راه فنوج- تنگ سرحه تاکید کرد و افزود: این محور می تواند مسیر تردد را برای مردم فنوج کاهش داده و فواید زیادی عاید منطقه کند.
سیدعلی قریشی امام جمعه شهرستان فنوج نیز از تلاش های دولت تدبیر و امید برای عمران و آبادانی نقاط مختلف سیستان و بلوچستان قدردانی کرد و گفت: حضور استاندار در مناطق محرومی مانند فنوج می تواند موجب رشد و توسعه این شهرستان شود.
رئیس شورای اسلامی شهرستان فنوج هم با تشریح مشکلات این شهرستان افزود: استقرار تمامی ادارات دولتی، افتتاح راه فنوج به تنگ سرحه، حل مشکلات آب آشامیدنی روستاها و شهر فنوج و احداث بیمارستان 64 تختخوابی از مهمترین خواسته های مردم این شهرستان است.
محمدامین محمدی از استاندار سیستان و بلوچستان خواست با نگاه ویژه و اختصاص اعتبارات لازم رشد و توسعه تمامی شاخص های فنوج را رقم زنند.
استاندار سیستان و بلوچستان در سفر روز پنجشنبه به شهرستان فنوج به اتفاق فرماندار، شماری از مسئولان محلی و اقشار مختلف مردم پست برق 20 کیلوولت خیرآباد- رامک این شهرستان را راه اندازی کرد.
علی اوسط هاشمی در آیین افتتاح این طرح اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت برای این منطقه تحویل برق مطمئن و بدون افت ولتاژ با تولید برق پنج مگاواتی دیزلی (گازوییلی) از سوی بخش خصوصی است تا موجب رضایتمندی مردم شود.
وی افزود: هر چه طول خطوط متوسط برق کمتر باشد قدرت برق بهتر خواهد شد.
وی بیان کرد: دولت از کسانی که با فعال شدن در صنعت برق انرژی تولید کرده و تحویل مردم دهند حمایت و همکاری لازم را خواهد کرد.
مدیر قسمت توزیع برق شهرستان فنوج نیز گفت: برای احداث پست برق فنوج و خط انتقال آن بطول 25 کیلومتر در مجموع 15 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شرکت برق استان هزینه شده است.
الله بخش بلوچی افزود: عملیات اجرایی این طرح در مرداد سال 1393 آغاز و اکنون با حضور استاندار بهره برداری شد.
شهرستان فنوج براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 تعداد 156 روستا و آبادی با 45 هزار و 637 نفر جمعیت و 10 هزار و 979 خانوار دارد.
فنوج در 450 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.


نوشته شده در تاریخ جمعه 15 آبان 1394 توسط رستم کریمی
123 دهیاری نیکشهر نقش مهمی در عمران و آبادانی روستاها دارندایرنا- معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار نیکشهر گفت: 123 دهیاری این شهرستان نقش مهمی در عمران و آبادانی روستاها دارند.

سلیم کدخدا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 82 درصد از جمعیت 128 هزار نفری شهرستان نیکشهر براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 در 395 روستا و آبادی سکونت دارند.
وی افزود: پیگیری و فعالیت دهیاران برای ایجاد امکانات رفاهی می تواند زمینه ساز ماندگاری و تثبیت جمعیت در روستاها باشد.

وی گفت: بیشتر جمعیت روستایی شهرستان نیکشهر در بخش های کشاورزی و دامداری مشغول فعالیت هستند که در تولید محصولات کشاورزی و تامین گوشت قرمز نقش بسزایی دارند.

وی اجرای طرح هادی در روستاها را ضروری و مهم دانست و افزود: با تهیه طرح هادی و اجرای آن کاربری اراضی مختلف مشخص و در انجام امور تسهیل می شود.

معاون امور عمرانی و برنامه ریزی فرماندار نیکشهر تعامل و همدلی شوراهای اسلامی و دهیاران در پیگیری و تصویب طرح ها را خواستار شد.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آبان 1394 توسط رستم کریمی
راهپیمایی 13 آبان در نیکشهر

مردم شهرستان نیکشهر همزمان با سراسر کشور با حضور باشکوه خود در راهپیمایی 13 آبان شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

عکاس: رستم کریمی نژاد

http://img7.irna.ir/1394/13940813/2984613/n2984613-4635805.jpg

http://img7.irna.ir/1394/13940813/2984613/n2984613-4635807.jpghttp://img7.irna.ir/1394/13940813/2984613/n2984613-4635809.jpg


حضور گسترده مردم انقلابی و همیشه در صحنه نیکشهر در راهپیمایی 13 آبان

ایرنا- مردم انقلابی و همیشه در صحنه شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با شرکت حماسی و عاشورایی در تظاهرات یوم الله 13 آبان و با سردادن شعارهای کوبنده علیه استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار، بار دیگر بر مواضع انقلابی خود علیه آمریکا و استکبار تاکید کردند.
مردم نیکشهر با حضور گسترده خود در راهپیمایی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار یک بار دیگر پایبندی خود را به آرمان های انقلاب اسلامی به نمایش گذاشتند و اعلام کردند تا آمریکا و استکبار و سلطه وجود دارد، راه مقاومت و ایستادگی و مبارزه با استکبار همچنان پرقوت و پرقدرت ادامه خواهد داشت.
امام جمعه نیکشهر در جمع راهپیمایان 13 آبان گفت: آمریکا هنوز دشمن شماره یک ملت و کشور ایران و دشمن بشریت است.
حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی افزود: مبارزه ملت ایران با استکبار مبارزه ای منطقی، خردمندانه و متکی بر تجربیات تاریخی است.
وی بیان کرد: آمریکایی ها با بدفهمی و ناتوانی از تحلیل واقعیات ایران، قدرت اسلام، قرآن و اتحاد مردم در طول ۳۷ سال گذشته سعی در براندازی اساسی انقلاب داشته اند، اما به فضل الهی شکست خورده اند و از این پس نیز ناکام خواهند ماند.
وی ادامه داد: واقعیت این است که اهداف آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران، هیچ تغییری نکرده است و آنها اگر بتوانند جمهوری اسلامی را نابود کنند لحظه ای درنگ و تأمل نخواهند کرد.
وی غفلت از دشمن اصلی و پرداختن به منازعات درونی و انتخاباتی را خطایی بزرگ دانست و افزود: برخی به بهانه ضعف ها و مسایل داخلی، دشمن خارجی را فراموش می کنند.

فرماندار نیکشهر نیز گفت: یوم الله سیزدهم آبان یادآور سه واقعۀ مهـم و تاریخ ساز، تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه، کشتار دانش آموزان مقابل دانشگاه تهران توسط گارد ارتش رژیم ستم شاهی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) است که به نام ' روز ملی مبارزه با استکبار جهانی ' نامگذاری شده است.
صاحب گل صالحی افزود: امسال بزرگداشت این روز در شرایطی برگزار می شود که استکبار جهانی و در رأس آنان آمریکای جنایتکار با توطئه ها و دسیسه ها و تهدیدها و زیاده خواهی های خود خیال نفوذ دوباره بر کشور اسلامی را دارد.
وی بیان کرد: در یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی، همه متحد و یکپارچه به خروش آمدند و خشم مقدس خود را یکبار دیگر در تظاهرات مردمی علیه استکبار، با شعارهای رسای ' مرگ بر آمریکا ' و ' مرگ بر اسرائیل ' و ' مرگ بر استکبار ' به جهانیان نشان دادند.
وی از حضور همه قشرهای مختلف مردم اهل تشیع و تسنن، دانش آموزان، فرهنگیان، دانشجویان و اساتید، نیرهای نظامی و انتظامی، بازاریان و اصناف و هیات مذهبی و خانواده های معزز شهدا و ایثارگران نیکشهر در راهپیمایی 13 آبان قدردانی کرد.
زنگ استکبار ستیزی نیز توسط فرماندار، ائمه جمعه و مسوولان نیکشهر نواخته شد.
راهپیمایی با شکوه 13 آبان در نیکشهر صبح امروز /چهارشنبه/ از میدان بسیج تا هنرستان فنی امام رضا(ع) برگزار شد.
نیکشهر در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 آبان 1394 توسط رستم کریمی
100تانکر ذخیره آب آشامیدنی میان عشایر جنوب سیستان وبلوچستان توزیع شدایرنا- رئیس اداره امور عشایر نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 100 تانکر ذخیره آب آشامیدنی به همت کانون فرهنگی حمایتی کودکان کار (کوشا) به صورت رایگان میان عشایر مناطق مختلف این شهرستان و شهرستان های همجوار از جمله ایرانشهر، قصرقند، فنوج، دلگان و کنارک توزیع شد.

محمود بلوچ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای خرید و ارسال این تانکرها که هر کدام هزار لیتر آب ذخیره می کنند، 140 میلیون ریال هزینه شده است.
وی گفت: این کار خداپسندانه با هدف تامین آب آشامیدنی 100 خانوار نیازمند عشایر انجام شده است.
وی افزود: نبود تانکر یا حوض بتنی برای ذخیره آب از جمله نیازهای اساسی عشایر در منطقه به حساب می آید که با این کار خیر مشکل بسیاری از خانوارهای کم درآمد عشایر رفع شده است.
وی از نهادهای خیریه و خیران این منطقه خواست برای آبرسانی و تامین تانکر ذخیره آب، تهیه وسائل کمک آموزشی و لوازم التحریر کودکان عشایر گام های مثبتی بردارند.
رئیس اداره امور عشایر نیکشهر بیان کرد: 760 بسته مواد غذایی و 100 بسته آموزشی به ارزش 300 میلیون ریال امسال میان عشایر این شهرستان توزیع شده است.
حدود چهار هزار خانوار از جمعیت 128 هزار نفری شهرستان نیکشهر را جامعه عشایری تشکیل می دهند.
بیش از 18 هزار خانوار عشایر سیستان و بلوچستان با 102 هزار نفر جمعیت در مناطق مختلف استان ساکن هستند.
900 هزار راس دام عشایر سیستان و بلوچستان از بیش از شش میلیون هکتار مرتع استان برای چرا استفاده می کنند.
سالانه افزون بر 15 هزار تن فرآورده های دامی توسط عشایر سیستان و بلوچستان تولید می شود.
نوشته شده در تاریخ جمعه 8 آبان 1394 توسط رستم کریمی
بخشدار جدید آهوران نیکشهر منصوب و معرفی شد


ایرنا- محمد علی مبارکی در مراسمی با حضور فرماندار، مسوولان دستگاههای اجرایی و اقشار مختلف مردم به عنوان بخشدار جدید بخش آهوران از توابع شهرستان نیکشهر معرفی و از خدمات فرامرز دانش بخشدار سابق قدردانی شد.

فرماندار نیکشهر روز دوشنبه در جمع مردم بخش آهوران با تشریح خدمات و فعالیتهای دولت تدبیر و امید در این منطقه اظهار داشت: رشد اعتبارات عمرانی و اجرای راههای روستایی به ویژه راه چانف به مته سنگ و کهیری پیشرفت فیزیکی خوبی دارد و تا پایان سال جاری آسفالت و بهره برداری می شود.

صاحب گل صالحی افزود: مسائل و مشکلات بخش آهوران در زمینه های راه، آنتن دهی تلفن همراه و روستایی، آب آشامیدنی روستاها، نصب دکل تلویزیونی و نوسازی فضاهای غیر استاندارد آموزشی جمع بندی و با اولویت پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفند سالجاری از اقشار مختلف مردم بخش آهوران خواست با حضور گسترده در پای صندوق های رای حماسه ای دیگر خلق کنند.

مبارکی بخشدار جدید آهوران متولد 1344 و دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی بیش از 28 سال به عنوان کارمند استانداری سیستان و بلوچستان و مسوول اداری مالی فرمانداری نیکشهر مشغول خدمت بوده است.

آهوران در فروردین سال 1392 به بخش ارتقا پیدا کرده است.

بخش آهوران به مرکزیت چانف براساس سرشماری نفوس و مسکن آبان سال 1390 دارای 84 پارچه آبادی و روستا و 11 هزار و 394 نفر جمعیت با دو هزار و 830 خانوار است.

نیکشهر در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.نوشته شده در تاریخ سه شنبه 5 آبان 1394 توسط رستم کریمی