تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - مطالب شهریور 1393

 

رییس شورای اسلامی روستای کوچینک:

روستای کوچینک نیکشهر 21 سال در انتظار

ساخت مرکز بهداشتی درمانی استرییس شورای اسلامی روستای کوچینک از توابع بخش مرکزی نیکشهر گفت: مردم روستای کوچینک 21 سال در انتظار ساخت مرکز بهداشتی درمانی هستند و این خواسته بحق آنان با گذشت این همه سال محقق نشده است.

محمدعمر سابکزهی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: در حدود 21 سال قبل زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع توسط مردم روستای کوچینک برای ساخت مرکز بهداشتی درمانی تحویل شده است.

وی بیان کرد: حتی در آن زمان از سوی شبکه بهداشت و درمان


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 31 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

استاندار سیستان و بلوچستان سخنران نماز جمعه اهل سنت زاهدانایرنا: علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان به


مشاهده 6 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

برداشت برنج از سطح 550 هکتار اراضی شالیزاری نیکشهر آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر گفت: کار برداشت نوبت نخست ارقام برنج پرمحصول شفق، شیرودی و ندا از سطح 550 هکتار زمین های شالیزاری این شهرستان آغاز شد.

حبیب رئیسی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان نیکشهر با داشتن آب و هوای مساعد و خاک حاصلخیز یکی از قطبهای تولید برنج در سیستان و بلوچستان است بطوریکه هر سال زراعی در یک قطعه زمین دوبار کشت و برداشت برنج صورت می گیرد.

وی گفت: مرحله نخست کشت برنج در نیکشهر از نیمه دوم اردیبهشت تا اواخر خرداد ادامه دارد.

وی بیان کرد: مرحله دوم کشت از اواسط تیر آغاز می شود و تا مردادماه پایان می یابد.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر خاطرنشان کرد: برداشت مشاهده 21 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

جمعیت هلال احمر نیکشهر 114 سبد غذایی بین نیازمندان توزیع کرد

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان نیکشهر گفت: 114 سبد غذایی از سوی این جمعیت بین نیازمندان در روستاهای تحتیگ، گو، کرکوان و آزباگ از توابع شهرستانهای نیکشهر، فنوج و قصرقند توزیع شد.

سید اکبر علوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر یک از این سبد غذایی شامل آرد، برنج، کنسروجات، آب معدنی و خرما به ارزش 500 هزار ریال از سوی داوطلبان و خیران تامین شده است.

وی بیان کرد: همچنین 40 سبد غذایی دیگر بزودی در روستاهایمشاهده 8 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

نمایشگاه پاییزه با 40 غرفه در نیکشهر گشایش یافت

جانشین اداره صنعت، معدن و تجارت نیکشهر گفت: نمایشگاه پاییزه با 40حضور غرفه در این شهر گشایش یافت.

جان محمد هوت در حاشیه افتتاح نمایشگاه پاییزه بهمشاهده 3 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
رییس سازمان ثبت احوال کل کشور:

مشکل فاقدین شناسنامه در سیستان و بلوچستان
 

تا پایان سال جاری حل می شودایرنا- رییس سازمان ثبت احوال کل کشور گفت: با تمهیدات انجام شده و همکاری خوب مسوولان و مردم محلی تا پایان سال جاری مشکل تمامی پرونده های فاقدین شناسنامه در سیستان و بلوچستان تعیین تکلیف و این معضل بزرگ برای همیشه مرتفع خواهد شد.

ناظمی اردکانی روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان نیکشهر اظهار داشت: در طول دو دهه گذشته مشکلات زیادی در زمینه پرونده فاقدین شناسنامه و افراد مشکوک التابعه در سیستان و بلوچستان وجود داشت که بنا داریم یک بار برای همیشه این مشکل را به سرانجام برسانیم.

وی اظهار داشت: وقتی شورای تامین یک شهرستان با


مشاهده 3 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
جوانترین بخشدار سیستان و بلوچستان در نیکشهر منصوب شد
ایرنا- جوانترین بخشدار سیستان و بلوچستان طی مراسمی با حضور معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال و مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری این استان در بخش مرکزی شهرستان نیکشهر منصوب و معرفی شد.


رییس سازمان ثبت احوال کشور روز سه شنبه در نشست شورای اداری شهرستان نیکشهر از نگاه استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار برای سپردن مسوولیت ها به افراد جوان و بومی تقدیر کرد و گفت: جای خوشحالی است در استانی که نگاه قومیتی حاکم است و جامعه ای مردسالار دارد زنان در پست های حساس بکار گیری می شوند.

ناظمی اردکانی از تمامی مسوولان همراهی و همگامی با جوانان و


مشاهده 9 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 12 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
جدگال نماینده مجلس:

خرمای مرغوب و با کیفیت بخش لاشار دهان دلالان را شیرین می کندایرنا- نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: خرمای مرغوب و با کیفیت بخش لاشار شهرستان نیکشهر خریدار مناسبی ندارد و حاصل دسترنج کشاورزان تنها دهان دلالان را شیرین می کند.

یعقوب جدگال در جلسه معارفه بخشدار لاشار در جمع شماری از مسوولان و قشرهای مختلف مردم شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و فنوج اظهار داشت: متاسفانه عده ای از دلالان با ورود به منطقه بلوچستان خرمای مرغوب و با کیفیت را با قیمت هر کیلوگرم 700 تا 1000 تومان خریداری و با چندین برابر قیمت به سایر نقاط کشور و یا به خارج از کشور انتقال داده و به فروش می رسانند.

وی گفت: مسوولان ذیربط باید تمهیدات لازم را برای خرید تضمینی خرمای شهرستان نیکشهر بیاندیشند تا کشاورزان متضرر نشوند.

وی ادامه داد: باید اتاق فکر برای هم اندیشی اقشار مختلف


مشاهده متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

دیدار استاندار سیستان و بلوچستان با مدیر عامل ایرنا

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان عصر یکشنبه با محمد خدادی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و از بخش های مختلف ایرنا بازدید کردمشاهده 4 عکس اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
ساخت 69 خانه بهداشت در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شدرییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: عملیات ساخت 69 خانه بهداشت زیر پوشش این دانشکده در مناطق مختلف جنوب استان آغاز شد.


ˈایرج ضاربانˈ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: عملیات ساخت


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
ایران تفاهم نامه گمرکی با روسیه امضا می کند
نماینده مردم شهرستان های ایرانشهر، سرباز، فنوج، دلگان و بخش های بنت، لاشار و آهوران شهرستان نیکشهر استان سیستان و بلوچستان گفت: برای تسهیل در مبادلات تجاری دو کشور، ایران و روسیه تفاهم نامه گمرکی امضا خواهند کرد.


ˈمحمدسعید اربابیˈ که در راس یک هیات متشکل از نمایندگان


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

نمایندگی شرکت سایپا در نیکشهر افتتاح شد

نمایندگی شرکت سایپا با سرمایه گذاری بخش خصوصی توسط تاج بخش کریمزایی در زمینی به گستره دو هزار و 200 مترمربع و زیربنای هزار و 400 متر مربع و اعتبار 16 میلیارد ریال با حضور فرماندار، ائمه جمعه و اقشار مختلف مردم به بهره برداری رسید.

نوروزی مدیر امور نمایندگی های سایپا یدک کشور با اشاره به خدمات و فعالیتهای این شرکت گفت: نمایندگی سایپا نیکشهر در استان پانزدهمین نمایندگی این شرکت است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیکشهر نیز گفت: به میمنت هفته دولت 50 واحد مسکن روستایی در روستای تابکتل از توابع بخش مرکزی نیکشهر به بهره برداری رسید.

محمدعظیم رئیسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: برای ساخت هر واحد مسکونی 125 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی گفت: بهره برداری از طرح هادی روستای تابکتل با 9 هزار مترمربع زیرسازی، دو هزار و 477 متر طول جدول گذاری و هزار و 850 مترمربع پیاده رو سازی و اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 117 میلیون ریال از دیگر پروژهای بنیاد مسکن نیکشهر در هفته دولت بوده است.

یونس اربابی مدیر آموزش و پرورش نیکشهر نیز گفت: مدرسه دو کلاسه روستای سراهنگی از توابع دهستان چاهان نیکشهر با اعتبار 880 میلیون ریال به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید.

بهره برداری از مسجد بین راهی ابوالفضل (ع) در سه راهی پلیس راه نیکشهر، دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام از دیگر برنامه های ویژه هفته دولت در نیکشهر بود.

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

روکش آسفالت محور ترانزیتی نیکشهر- چابهار به بهره برداری رسید

ربیس اداره راه و شهرسازی نیکشهر گفت: به مناسبت هفته دولت روکش آسفالت محور ترانزیتی نیکشهر- چابهار بطول 60 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 71 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

عبدالرحمن نارویی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه عمر مفید آسفالت سرد در کشور پنج سال است، افزود: گذشت 15 سال از عمر آسفالت محور ترانزیتی نیکشهر- چابهار باعث نشست های موضعی و ترک های انقباضی در حاده و نارضایتی بهره برداران شده بود

وی افزود: با پیگیری های انجام شده این اداره با بهترین کیفیت و مجهزترین دستگاه ها و با منابع مالی محدود در کمترین زمان آن را اجرا کرد که هم اکنون مسیر صاف و باعث رضایتمندی بهره برداران شده است.

وی اظهار داشت: بازگشایی، خاکریزی و آسفالت محور کوچینگ – کتیچان و جکان بطول 22 کیلومتر با اعتبار هزینه شده 33 میلیارد ریالٰ، بازگشایی، خاکریزی و آسفالت محور بنت- وفا به دسک به طول 9 کیلومتر با اعتبار هشت میلیارد و 200 میلیون ریال از دیگر پروِه های راهسازی است که در حوزه شهرستان نیکشهر اجر ا شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی نیکشهر افزود: خط کشی محور های ارتباطی بطول 250 کیلومتر، نصب 1640 عدد علائم هشدار دهنده، نصب گاردریل بطول چهار کیلومتر، تسطیح و رگلاژ محورهای روستایی از مهمترین اقدامات این اداره برای ایمن سازی بوده است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

6310 خانوار از مزایای طرحهای کشاورزی ویژه

هفته دولت در نیکشهر بهره مند شدند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت: با اجرای طرحهای کشاورزی ویژه هفته دولت بیش از شش هزار و 310 خانوار از مزایای این طرحها بهره مند شدند.

حبیب رئیسی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرحها شامل مرمت و بازسازی قنات رجبی گزان روستای تخت ملک با اعتبار 635 میلیون ریال، پوشش انهار سنتی قنات دانجو و ناگان آهوران با اعتبار 141 میلیون ریال، مرمت و بازسازی قنات کناری در روستای شیرآباد لاشار با 840 میلیون ریال، احداث کانال آبیاری شهریانچ و وفا با 180 میلیون ریال است.

وی گفت: بهره برداری از پرورش مرغ گوشتی در روستای کنارکمبان با تسهیلات بانکی شش میلیارد ریال توسط بخش خصوصی از دیگر پروژه های کشاورزی هفته دولت در نیکشهر است که با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردمی افتتاح شده است.

وی بیان داشت: 26 روستا از طرحهای افتتاح شده هفته دولت بهره مند و برای 103 نفر اشتغال دائم و یک هزار و 611 نفر روز اشتغال موقت ایجاد شده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر افزود: در مجموع برای اجرای هفت طرح کشاورزی اعتباری بالغ بر نه میلیارد و 815 میلیون ریال هزینه شده است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

خط تولید فوم پلی‌استایرن توسط بلال مرادزاده

کارآفرین جوان در نیکشهر راه اندازی شد

خط تولید فوم پلی استایرن در شهرک صنعتی نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان طی مراسمی با حضور مسئولان محلی راه اندازی و به بهره برداری رسید.

کارخانه تولید فوم پلی‌استایرن همزمان با هفته دولت در جنوب استان و با سرمایه گذاری بخش خصوصی به میزان 5 هزار و 540 میلیون ریال در شهرک صنعتی نیکشهر مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان در این رابطه گفت: راه اندازی این واحد تولیدی برای 10 نفر به طور مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

محمد یعقوبی اظهار داشت: مواد تولید شده در این واحد نوعی از مواد پلیمری است كه یك نمونه از آن با نام پلی استایرن شناخته می‌شود و كاربردهای متعددی در امور بسته بندی، عایق سازی، آموزشی و تبلیغاتی دارد.

وی ادامه داد: این مواد با دانه بندی های ریز و درشت و با وزن حجمی گوناگون به صورت گرانول، ورق و بلوك در اندازه ها و ضخامت های گوناگون در بسته بندی های تعدادی، قابل ارائه است و همچنین با دستگاه های برش توسط سیم داغ موجود در بازار به اشكال و طرح های مختلف درمی‌آید.

وی افزود: امروزه این ماده پلیمری در صنعت ساختمان به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و از این بلوک ها به دلیل کاستن بار مرده سقف به میزان 200 کیلوگرم در متر مربع پایداری سازه را در برابر زلزله بالا برده و همچنین به عنوان عایق صدا، گرما، سرما و رطوبت در ساختمان باعث جلوگیری از هدر رفتن انرژی می گردد.

وی اظهار داشت: بلوک های پلی استایرن مدتی است كه برای ساختمان سازی در کشور و در آپارتمان های بلند به دلیل سبكی و كم هزینه بودن مورد استقبال انبوه سازان قرار گرفته است.

یعقوبی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی برای بیش از 10 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است ادامه داد: علاوه بر این واحد تولیدی تا کنون 28 قرارداد در شهرک صنعتی نیکشهر با سرمایه‌گذاران و کار آفرینان منعقد شده است

تلفن تماس بلال مرادزاده  09153450359

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

9 طرح برقرسانی ویژه هفته دولت در نیکشهر به بهره برداری رسیدمدیر قسمت توزیع برق نیکشهر گفت: به میمنت پنجمین روز از هفته دولت 9 طرح برقرسانی به روستاها، توسعه برق و نصب ترانس در بخش های بنت و مرکزی نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

محمدعلی مهرشاد در حاشیه آیین افتتاح پروژه های برق به


مشاهده 4 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
چند طرح ویژه هفته دولت در نیکشهر و فنوج به بهره برداری رسیدبه میمنت هفته دولت چند طرح راه و کشاورزی در شهرستانهای نیکشهر و فنوج راه اندازی و ویژه برنامه هایی نیز اجرا شد.


رییس اداره راه و شهرسازی نیکشهر به خبرنگار ایرنا گفت: راهدار خانه محور ترانزیتی نیکشهر- ایرانشهر در محدوده روستای گزمیر با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفت.

عبدالرحمن نارویی با بیان اینکه در مواقع بارندگی شاهد ریزش کوه و


مشاهده 4 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 6 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
اقدامات ضد دولتی در منطقه بلوچستان وجود ندارد

http://media.irna.ir/1393/13930604/2735415/n2735415-3977826.jpg

معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اقدامات ضد دولتی در منطقه بلوچستان وجود ندارد و تمامی مردم اعم از شیعه و سنی با صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند.


علی اصغر میرشکاری در دیدار با خانواده شهید بقایی و نشست صمیمی مردم و مسوولان نیکشهر اظهار داشت: مردم بلوچستان پشتیبان رهبری و انقلاب اسلامی هستند و چنانچه فردی مرتکب هرگونه تخلف و ناامنی شود به خود شخص بر می گردد و ربطی به دین، مذهب، قوم، پدر، برادر و خانواده اش ندارد و فقط نظریه و خواسته خودش هست و هیچ کس حق ندارد خلاف یک خلافکار را به دیگری ربط دهد.

وی با بیان اینکه در ایران اسلامی درجه بندی شهروند نداریم و


متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 5 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
42 کارمند نمونه در شهرستان نیکشهر تجلیل شدند
ایرنا- 42 کارمند نمونه دستگاههای اجرایی شهرستان نیکشهر به مناسبت هفته دولت و روز کارمند تجلیل شدند.


فرماندار نیکشهر در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: با تلاش کارمندان و دولتمردان می توان کشور را آباد کرد و به موفقیت های بزرگی دست یافت.

صاحب گل صالحی افزود: 40 طرح عمرانی و خدماتی با


مشاهده 6 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
معاون امنیتی استاندار 50 واحدمسکن مهر نیکشهر را افتتاح کرد


http://media.irna.ir/1393/13930604/2735415/n2735415-3977814.jpg

ایرنا- 50 واحد مسکن مهر به میمنت هفته دولت با حضور معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار، ائمه جمعه و مسوولان دستگاههای اجرایی شهرستان نیکشهر راه اندازی و سند و کلید آنها به متقاضیان تحویل شد.


معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر نیکشهر با تقدیر از تلاشهای انجام شده در زمینه تکمیل و تحویل بیش از 250 واحد مسکونی اظهار داشت: یکی از چالشهای جدی و مشکلات دولت تدبیر و امید واحدهای مسکن مهر در کشور است که به دلیل انجام نشدن کار کارشناسی و نبود اعتبارات پیش بینی شده بلاتکلیف مانده اند.

علی اصغر میرشکاری افزود: با وجود نبود اعتبارات لازم خوشبختانه


مشاهده 18 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
معاون استاندار سیستان و بلوچستان چند طرح

ویژه هفته دولت در نیکشهر را افتتاح کرد

http://media.irna.ir/1393/13930604/2735415/n2735415-3977815.jpg

ایرنا- معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان به مناسبت هفته دولت چند طرح عمرانی و زیربنایی را در بخش های بنت و مرکزی شهرستان نیکشهر افتتاح کرد.

علی اصغر میرشکاری پس از ورود به بخش بنت و استقبال گرم از سوی اقشار مختلف مردم بویژه روحانیون و معتمدان به اتفاق فرماندار نیکشهر، بخشدار بنت و جمعی از مسوولان و اقشار مختلف مردم در مراسم بهره برداری از طرح پرورش مرغ گوشتی 20 هزار قطعه ای در روستای کنارکمبان بخش بنت، مجتمع آبرسانی روستای خاکران، ساختمان دهیاری دهان، برقرسانی به روستای جمکان بنت و کارخانه تولید فوم در شهرک صنعتی شرکت کرد.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر در مراسم افتتاح طرح پرورش


مشاهده 21 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 4 شهریور 1393 توسط رستم کریمی

نخستین روز هفته دولت/

مجتمع آبرسانی روستای نسپوران نیکشهر به بهره برداری رسید

ایرنا- مجتمع آبرسانی دو روستایی نسپوران شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان به میمنت نخستین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.

رییس اداره آب و فاضلاب روستایی نیکشهر در آیین افتتاح این طرح اظهار داشت: عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی نسپوران از سال 1390 آغاز شده است و برای تکمیل و بهره برداری آن اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 958 میلیون ریال هزینه شده است.

مهران دانش گفت: برای این پروژه آبرسانی هفت و نیم کیلومتر حجم عملیات شبکه، تجهیز چاه و ساخت موتورخانه آب، سه کیلومتر خط انتقال، احداث یک حلقه چاه نیمه عمیق و مخزن 200 مترمکعبی انجام شده است.

وی بیان کرد: با بهره برداری از این پروژه آبرسانی 78 خانوار با جمعیت 333 نفر در دو روستا از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی و سالم بهره مند شدند.

روستای نسپوران از توابع بخش مرکزی در فاصله 56 کیلومتری مرکز نیکشهر واقع شده است.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
40 پروژه هفته دولت در نیکشهر آماده بهره برداری استفرماندار نیکشهر گفت: 40 پروژه عمرانی، برقرسانی، کشاورزی، آبرسانی، آموزشی، مسکن روستایی و راهسازی در این شهرستان به میمنت هفته دولت آماده بهره برداری شده است.


صاحب گل صالحی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ها اعتباری افزون بر 159 میلیارد ریال هزینه شده است که بیش از هشت هزار خانوار از مزایای آنها بهره مند خواهند شد.

وی گفت: هفته دولت فرصتی است تا عملکرد و توانمندیهای دولت از سوی مسوولان برای مردم تشریح شود.

وی مهمترین پروژه های هفته دولت نیکشهر را بهره برداری از مجتمع آبرسانی بورک و نسپوران، اجرای روکش آسفالت جاده ترانزیت بطول 60 کیلومتر و مرغداری 20 هزار قطعه ای بنت عنوان کرد.

فرماندار نیکشهر دیدار با خانواده معظم شهدا و غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، تجلیل از کارکنان و مدیران دستگاههای اجرایی دولت و دیدار با مردم بخشهای بنت، لاشار و آهوران از دیگر ویژه برنامه های هفته دولت در نیکشهر است.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
مدیر آموزش و پرورش نیکشهر:

17 کلاس درس درنیکشهر برای بهره برداری در هفته دولت آماده شد
ایرنا- مدیر آموزش و پرورش نیکشهر گفت: به میمنت هفته دولت و در آستانه سال تحصیلی جدید 17 کلاس درس در بخش مرکزی این شهرستان آماده بهره برداری شده است.


یونس اربابی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این فضاهای


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ شنبه 1 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر:

ارتقا شاخص های بهداشتی مناطق

کمتر برخوردار از اولویت های دانشکده استایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: ارتقا شاخص های کمی و کیفی بهداشت و درمان در مناطق کمتر برخوردار از اهداف و اولویتهای این دانشکده است.

دکتر ایرج ضاربان در جریان بازدید از مراکز بهداشتی و درمانی بخش بنت نیکشهر افزود: بخش بنت از نظر شاخص های بهداشتی یکی از مناطق محروم جنوب سیستان و بلوچستان است که به همین منظور در نظر داریم تا با ارتقا شاخص های بهداشتی و درمانی کمک بزرگی به مردم این منطقه کمتر برخوردار بشود.

وی از همکاری، همدلی و حضور چشمگیر معتمدان، شوراها و


مشاهده 3 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ شنبه 1 شهریور 1393 توسط رستم کریمی
رفع مشکلات 15 هزار عشایر این منطقه مرزی

همت جهادی مسوولان را می طلبد
ایرنا- فرماندار شهرستان مرزی سرباز گفت: رفع مسائل و مشکلات 15 هزار عشایر منطقه مرزی سرباز در زمینه آب آشامیدنی، راه دسترسیٰ، کشاورزی و اشتغال نیازمند همت جهادی مسوولان و مدیران کل سیستان و بلوچستان است.


حمیدالدین یوسفی در بازدید مدیرکل امور عشایری سیستان و بلوچستان و جمعی از مسوولان محلی شهرستان سرباز از مناطق عشایری علی آباد بگان و احمد آباد هنگ واقع در میل 197 مرزی با کشور پاکستان یکی از مشکلات اساسی این منطقه عشایری را نبود راه دسترسی مناسب عنوان کرد و گفت با تلاش دولت تدبیر و امید و اختصاص اعتبارات لازم بزودی عملیات احداث چهل کیلومتر راه از مورتان به سمت هنگ آغاز می شود.

فرماندار سرباز اضافه کرد: مسائل و مشکلات عشایر


مشاهده 3 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ شنبه 1 شهریور 1393 توسط رستم کریمی