تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - مطالب خرداد 1393

 

5 طرح کشاورزی در بخش لاشار نیکشهر به بهره برداری رسیدمدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر گفت: به میمنت هفته جهاد کشاورزی پنج طرح کشاورزی با حضور فرماندار، ائمه جمعه، معتمدین و مسوولان محلی در بخش لاشار این شهرستان به بهره برداری رسید.


حبیب رئیسی در حاشیه بهره برداری از این طرحها به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرحها شامل مرمت و بازسازی قنوات، توسعه باغات نخیلات و مرکبات و منابع طبیعی و آبخیزداری است که برای اجرای آنها اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 868 میلیون ریال هزینه شده است.

وی گفت: با بهره برداری از این طرحها زمینه اشتغال 63 نفر بطور


مشاهده 12 عکس و متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
افزون بر دو هزار کیلومتر از راههای روستایی نیکشهر خاکی است


یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: دو هزار و 35 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان خاکی است.


ˈمحمد سعید اربابیˈ به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: راههای خاکی و آسفالت غیراستاندارد همواره برای روستائیان نیکشهر دردسر آفرین است و هر از چندگاه شاهد بروز مشکلاتی از جمله مرگ مادران باردار در این منطقه هستیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: از مجموع دو هزار و 620 کیلومتر راه موجود در این شهرستان فقط 585 کیلومتر آسفالت است که آن هم از کیفیت مناسب برخوردار نیست.

وی با بیان اینکه مسوولان راه و شهرسازی تاکنون به حوزه


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 29 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
12706 خانوار نیکشهری تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 12هزار و 706 خانوار نیازمند تحت حمایت از کمکهای نقدی و غیر نقدی این نهاد بهره مند هستند.

عبدالناصر ریگی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حمایت از محرومان و نیازمندان و اعتماد و نمایندگی خیرین و نیکوکاران برای خدمت رسانی به محرومان از افتخارات کمیته امداد است.

وی افزود: این نهاد با عنایت ملت بزرگوار و دولت خدمتگذار در


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
مردم روستای بندوکی بازار نیکشهر اقدام به مرمت و زیباسازی مدرسه کردند
مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیکشهر گفت: مردم روستای بندوکی بازار این شهرستان در اقدامی خود جوش به زیباسازی، مرمت و تعمیر میز و نیمکت مدرسه روستای خویش پرداختند.


یونس اربابی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مدرسه چهار کلاسه این روستا در دو شیفت فعالیت با بیش از 23 سال قدمت، فرسوده و وضعیت ظاهری نامطلوبی داشت که شورای اسلامی و دهیاری با همراهی مردم و دانش آموزان داوطلبانه اقدام به مرمت آن کردند.

وی افزود: 155 دانش آموز دختر و پسر در تنها ساختمان آموزشی روستای


مشاهده 6 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
خیران اندیشه ساز نیکشهر افزون بر 300 میلیون ریال کمک جمع آوری کردند
مدیر آموزش و پرورش نیکشهر گفت: خیران اندیشه ساز این شهرستان با هدف کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل و کاهش آمار ترک تحصیل بویژه ترک تحصیل دختران با استفاده از منابع کمک های مردمی و فرهنگ سازی عمومی در جامعه 300 میلیون ریال جمع آوری کردند.یونس اربابی روز چهارشنبه پس از تشکیل انجمن خیران اندیشه ساز


مشاهده 10 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
588 هزار هکتار از اراضی شهرستانهای نیکشهر، قصرقند و فنوج بیابان استرییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیکشهر گفت: 588 هزار هکتار از مجموع مساحت 23 هزار و 930 کیلومتر مربعی شهرستان های نیکشهر، قصرقند و فنوج را بیابان تشکیل می دهد.


سید ˈرضا صمیمیˈ به مناسبت روزجهانی بیابان زدایی با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی نیکشهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 17 ژوئن مصادف با 27 خرداد هر سال از سوی صندوق بین المللی کشاورزی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی بیابان زدایی نامگذاری شده و برای نخستین بار از قاره آفریقا شروع شده است.

وی گفت: بیابان زایی بعد از دو چالش تغییر اقلیم و کمبود آب شیرین به


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 28 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
صالحی فرماندار نیکشهر:

 توجه و عنایت دولت به مناطق کمتر توسعه یافته ستودنی استایرنا- فرماندار شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان دستاوردها و سیاستهای دولت تدبیر و امید در توسعه مناطق کمتر توسعه یافته را ستودنی توصیف کرد.

صاحب گل صالحی در جمع نمازگزاران شیعه و سنی شهرستان نیکشهر با اشاره به عملکرد دولت تدبیر و امید در یکسال گذشته اظهار داشت: دولت یازدهم برای ایرانیان و جهانیان بویژه در سیستان و بلوچستان امید افرید و توانست در طول یک سال موفقیت های زیادی را در بخش های مختلف کسب کند.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در عرصه سیاست خارجی سبب تغییر نگاه قدرت های جهانی به ایران شده است و تحرکات دیپلماتیک هوشمندانه و هدفمند و هدایت مدبرانه دستگاه دیپلماسی سبب بر آشفته شدن دشمنان و رقبای جمهوری اسلامی ایران بویژه در منطقه از رویکرد تعاملی دولت شده است.

فرماندار نیکشهر خاطرنشان کرد: دولت دکتر روحانی در مدت


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ جمعه 23 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
دانشگاه آزاد شهرستان سرباز بزودی راه اندازی می شود
نماینده مردم چند شهرستان جنوبی سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیریهای صورت گرفته بزودی دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان سرباز راه اندازی می شود و به احتمال قوی از مهرماه سال جاری پذیرش دانشجو خواهد داشت.


محمدسعید اربابی در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مساعدت و


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ جمعه 23 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
54 روستای نیکشهر با تانکر آبرسانی سیار می شوند


مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان نیکشهر گفت: 54 روستای این شهرستان با جمعیت دو هزار و 224 خانوار به وسیله پنج دستگاه تانکر آبرسانی سیار می شوند.

مهران دانش روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تداوم خشکسالی ها و کمبود نزولات جوی سبب خشک شدن بیشتر چاه های آب آشامیدنی روستاها و در نتیجه افزایش شمار روستاها برای آبرسانی سیار شده است.

وی با بیان اینکه برای هر خانوار روستایی روزانه 120 لیتر آب تحویل


عکسها و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
نخستین جشن دانش آموختگی در نیکشهر/

75 دانشجوی دانشگاه پیام نور نیکشهر جشن دانش آموختگی برگزار کردند
رییس دانشگاه پیام نور شهرستان نیکشهر گفت: برای نخستین بار جشن دانش آموختگی 75 نفر از دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.


محمدکریم رئیسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت علمی دانشگاه پیام نور نیکشهر از سال 1382 آغاز شده و تاکنون بیش از 300 دانشجو از این دانشگاه دانش آموخته شده اند.

وی افزود: بیش از هزار و 200 دانشجو در ده رشته جغرافیا و برنامه


مشاهده 8 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 خرداد 1393 توسط رستم کریمی

بی شناسنامه ها در سیستان و بلوچستان هویت می خواهند
شماری از خانوارهای روستایی مناطق دورافتاده و سخت گذر جنوب سیستان و بلوچستان به دلیل برخی مشکلات هیچگاه موفق به دریافت شناسنامه و سجل هویتی نشده اند براین اساس از هر نوع امکانات عمومی و خدمات دولتی بی بهره اند.


به گزارش گروه اعزامی خبرگزاری جمهوری اسلامی این افراد همچنین در زمره معدود افرادی هستند که علیرغم نیاز شدید مالی و در نهایت فقر هیچگاه موفق به دریافت یارانه نقدی نیز نشدند در حالیکه اساس اجرای این طرح حمایت از نیازمندان واقعی جامعه بوده است.

در این رابطه بخشدار بنت از توابع شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان به خبرنگار ایرنا گفت: شماری از اهالی این بخش که برخی بالای 40 تا 50 سال سال سن دارند، هنوز شناسنامه ندارند.

ˈفرامرز دانشˈ اظهار کرد: چند هزار نفر در استان سیستان و


مشاهده 39عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
نیکوکار نیکشهری ساخت دو مدرسه 6 کلاسه در بخش لاشار را بر عهده گرفت


ایرنا - نیکوکار نیکشهری احداث دو مدرسه 6 کلاسه دخترانه و پسرانه در روستای سرومیچ از توابع بخش لاشار شهرستان نیکشهر را متقبل شد.

در مراسم کلنگ زنی این طرح آموزشی که فرماندار و جمعی از مسوولان و معتمدان نیکشهر حضور داشتند، ابراهیم محمودی خیر بومی غیرمقیم منطقه گفت: این دو مدرسه هر یک با 440 مترمربع زیربنا، 6 کلاس درس و پیش بینی اعتبار هفت میلیارد ریال تا پایان سال جاری ساخته خواهد شد.

صاحب گل صالحی فرماندار نیکشهر نیز در این مراسم گفت: این شهرستان


مشاهده 10 عکس و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ شنبه 17 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
مَچ بند در سیستان و بلوچستان آغاز شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور محصول دهی بیشتر نخلستان ها، کار خوشه بندی و یا به اصطلاح محلی ˈمچ بندˈ درختان خرما در استان بویژه شهرستانهای نیکشهر، ایرانشهر و سرباز آغاز شد.

رضا نجفی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در روش خوشه بندی درختان خرما که به گویش محلی به آن ˈمَچ بَندˈ می گویند، خوشه های اضافی این نخل ها حذف و خوشه های دارای دانه های درشت به وسیله طناب های بافته شده از الیاف نخل به شاخه های درخت خرما بسته می شود.

وی گفت: در هر درخت خرما، 10 تا 12 خوشه برای محصول دهی


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
دو نماینده مجلس:

مطالعه احداث سد در جنوب سیستان و بلوچستان ضروری است
دو نماینده مردم جنوب سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی خواستار مطالعه احداث سد بر روی رودخانه های فصلی در این خطه از کشور شدند.

نماینده مردم شهرستانهای ایرانشهر، سرباز، فنوج و دلگان در مجلس روز شنبه به خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: از آنجا که بخش زیادی از آبهای سطحی جنوب سیستان و بلوچستان بدون هیچ استفاده ای به دریا ریخته یا از مرزهای جنوب شرق کشور خارج می شود، ایجاد سد در این منطقه ضروری به نظر می رسد.

محمدسعید اربابی با بیان اینکه ایجاد سد بر روی رودخانه های


عکسها و متن کامل اینجا را کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 خرداد 1393 توسط رستم کریمی
یک زن به عنوان رییس مرکز بهداشت در سیستان و بلوچستان منصوب شدایرنا- نخستین زن در جنوب سیستان و بلوچستان به عنوان نخستین رییس مرکز بهداشت شهرستان فنوج منصوب و معرفی شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر روز چهارشنبه در مراسم معارفه نخستین رییس مرکز بهداشت شهرستان فنوج که فرماندار، معتمدان، روحانیون و مسوولان محلی حضور داشتند، ˈرابیه اربابیˈ را به عنوان رییس این مرکز بهداشت معرفی کرد.

دکتر ایرج ضاربان با تشریح عملکرد و فعالیتهای حوزه بهداشت و


متن کامل اینجا کلیک نمایید

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 خرداد 1393 توسط رستم کریمی