تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - کنارک نیازمند ساخت 350 کلاس درس جدید است

 

 کنارک نیازمند ساخت 350 کلاس درس جدید است
   


چابهار- ایرنا - مدیر آموزش و پرورش کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان برای رسیدن به استاندارد سرانه فضای آموزشی هشت مترمربعی کشور نیازمند ساخت 350 کلاس درس جدید است.


نادر محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 21 هزار و 300 دانش آموز در 200 مدرسه با 846 کلاس درس در شهرستان کنارک در حال تحصیل هستند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش کنارک سال تحصیلی جدید را متفاوت تر از سال گذشته با 'شعار شاداب سازی و ایجاد فضای شاد برای دانش آموزان' آغاز کرده است.

مدیر آموزش و پرورش کنارک گفت: 146 کلاس درس با اعتبارات دولتی و مشارکت خیران از سال 1384تاکنون در سطح این شهرستان ساخته شده است.
وی افزود: 10 فضای آموزشی با 28 کلاس درس نیز توسط خیران از ابتدای سالجاری تاکنون کلنگ زنی شده است.

محمدی ادامه داد: 9 فضای آموزشی جدید تا یک ماه آینده در شهرستان کنارک تکمیل و بهره برداری می شود.

وی تصریح کرد: 23 مدرسه خیری با 80 کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز در سالهای اخیر در کنارک ساخته یا تفاهم نامه ساخت امضاء شده است که در صورت تکمیل آنها بخشی از مشکلات کمبود فضای آموزشی این شهرستان مرتفع می شود.

رئیس آموزش و پرورش کنارک گفت: هفت مدرسه با ٦٦ کلاس درس و یک هنرستان شبانه روزی دخترانه در بخش زرآباد از محل اعتبارات دولتی در حال ساخت است.

وی ادامه داد: با تکمیل فضاهای آموزشی در دست ساخت و یا کلنگ زنی شده سرانه فضای آموزشی شهرستان کنارک به ازای هر دانش آموز به سه متر و 80 سانتی متر ارتقا پیدا می کند.

محمدی جایگزینی 20 مدرسه 2 شیفته و 50 فضای آموزشی تخریبی با کلاس های درس استاندارد را خواستار شد.

وی بیشترین مشکل در زمینه فضای آموزشی شهرستان کنارک را مربوط به فضاهای یک کلاسه ساخته شده عنوان کرد.

مدیر آموزش و پرورش کنارک خاطرنشان کرد: با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی در روستاها آموزش و پرورش با چالش بزرگی در کمبود فضا رو به رو شده است.

وی اظهار داشت: امسال 84 نفر از دانش آموزان شهرستان کنارک در دانشگاههای روزانه و فرهنگیان قبول شده اند که از این تعداد 36 نفر در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده اند.

محمدی ادامه داد: دانش آموزان بومی حوزه کنارک در سه سال متوالی موفق شده اند 100 درصد سهمیه بومی شهرستان در دانشگاه فرهنگیان را بدست آورند.

وی بیان کرد: با تاسیس 14 مدرسه متوسطه اول و دوم در مناطق روستایی قدم های خوبی در جذب بازماندگان از تحصیل بویژه دختران برداشته شده است.

مدیر آموزش و پرورش کنارک گفت: برای جلوگیری از ترک تحصیل دختران روستایی در پایه های پنجم و ششم ابتدایی در اکثر روستاها برای مدارس مختلط معلم خانم در نظر گرفته شده است.

وی این اقدام را در جلوگیری از ترک تحصیل دختران موثر دانست و تصریح کرد: پیگیری راه اندازی دبیرستان دانشگاه دخترانه و پسرانه برای کمک به دانش آموزان کنارک از دیگر اقدامات مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان است.

محمدی با بیان اینکه هم اینک 935 نفر کادر آموزشی در کنارک فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: بیشترین مشکلات آموزش و پرورش این شهرستان کمبود نیروی انسانی متخصص است که باید 60 معلم جدید استخدام شوند.

وی ادامه داد: حرفه آموزی و دست سازه های دانش آموزی در مدارس و خرید آن توسط سازمان دانش آموزی، برگزاری کلاس های ضمن خدمت برای فرهنگیان و آموزش نیروی انسانی، تقویت بنیه علمی و آموزشی دانش آموزان، شناسایی و استعداد یابی دانش آموزان مستعد روستایی و تقویت آنها از برنامه های سال تحصیلی 97-98 آموزش و پرورش کنارک است.

مدیر آموزش و پرورش کنارک افزود: ایجاد فضای آرام همراه با تفاهم و دوستی در بدنه آموزش و پرورش این شهرستان و اعتماد سازی، حفظ شان و منزلت همکاران فرهنگی باعث شده همکاران دغدغه کمتری داشته باشند.

محمدی ساخت 350 کلاس درس جدید توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و یا خیران را خواستار شد و خاطرنشان کرد: با اعتبارات اندک نمی توان انتظار حل مشکلات فضاهای آموزشی کنارک را داشت.

به گزارش ایرنا شهرستان کنارک با 11هزار و 567 کیلومتر مربع وسعت، 98 هزار و 212 نفر جمعیت در 640 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان (مکران) واقع شده است.
طبقه بندی: چابهار وکنارک، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 19 آبان 1397 توسط رستم کریمی