تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - ترکان: فولاد مَکُّران یکی از بزرگترین پروژه های دولت در چابهار است

 

ترکان: فولاد مَکُّران یکی از بزرگترین پروژه های دولت در چابهار است


چابهار- ایرنا - مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مجتمع فولاد مَکُّران چابهار واقع در جنوب سیستان و بلوچستان یکی از بزرگترین پروژه های دولت تدبیر و امید است که می تواند اشتغال زیادی را ایجاد و سبب توسعه این منطقه شود.


اکبر ترکان روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح های در حال اجرای منطقه آزاد چابهار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه های مهمی در چابهار در حال اجراست که نوید دهنده توسعه و رشد آینده این منطقه است.
وی بیان کرد: ایجاد اشتغال برای افراد بومی چابهار از اهداف مهم اجرای پروژه های اقتصادی در این منطقه است.
وی از شهرک پتروشیمی توسعه نگین مکران، شهر توریستی تفریحی رویال صدف، کارگاههای توانمند سازی دانشگاه بین المللی و دیگر پروژه های بزرگ و کوچک اشتغالزایی منطقه آزاد چابهار بازدید کرد.
وی تسریع در تکمیل به موقع طرح های در دست اجرا در منطقه آزاد چابهار را خواستار شد و افزود: با اجرای این طرح ها هزاران شغل ایجاد خواهد شد.
وی بر توانمندسازی نیروهای بومی تاکید کرد و گفت: چابهار نقش ملی و بین المللی برای توسعه این منطقه را بر عهده دارد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بازدید از روستای تاریخی تیس تسریع در ساماندهی و حل مشکلات این روستا در زمینه آسفالت معابر، آبرسانی، تکمیل طرح هادی، صدور سند مالکیت اراضی، زیباسازی، ایجاد فضای سبز، ساخت فضای آموزشی و بهداشتی را خواستار شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: اقدامات خوبی برای ساماندهی روستای تیس در چند ماه اخیر انجام شده است.
عبدالرحیم کردی افزود: منطقه آزاد چابهار از سرمایه گذاری در این منطقه استقبال می کند و پیگیری های لازم را در خصوص تکمیل طرح ها و پروژه های اقتصادی در دست اجرا انجام داده است.
وی بیان کرد: مجتمع فولاد و شهرک پتروشیمی 2 پروژه اشتغالزای در حال اجرا هستند که علاوه بر توسعه منطقه می توانند چندین هزار شغل نیز ایجاد کنند.
وی گفت: چابهار ظرفیت خوبی برای استقرار صنایع و صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد دارد که در آینده با راه اندازی پتروشیمی و فولاد حمل و نقل کالا افزایش پیدا می کند.
به گزارش ایرنا، محمد معزالدین معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور مناطق، مهدی بازارگان معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ترکان را در سفر 2 روزه چابهار همراهی می کنند.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.


نوشته شده در تاریخ جمعه 3 شهریور 1396 توسط رستم کریمی