تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - ساماندهی وبرق رسانی به روستای کمب ومناطق حاشیه ای چابهار تسریع شود

 

ساماندهی وبرق رسانی به روستای کمب ومناطق حاشیه ای چابهار تسریع شودچابهار - ایرنا - نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی و برق رسانی به روستای کمب و مناطق حاشیه ای شهر چابهار باید تسریع شود تا مردم بتوانند از امکانات اولیه زندگی بهره گیرند.


عبدالغفور ایران نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از 51 هزار نفر از جمعیت روستایی و حاشیه ای در مناطق مرادآباد، کمب، میرآباد، جنگلوک، عثمان آباد، رمین، نوک آباد و هوت آباد چابهار از امکانات برق، بهداشت، مدرسه و طرح هادی محروم هستند.
وی افزود: جای تاسف است روستای کمب با جمعیت 23 هزار نفر فاقد برق باشد و مردم، شورای اسلامی و دهیاری با وجود پیگیری و مکاتبات در شهرستان، استان و مرکز کشور به نتیجه مطلوب نرسند.
وی بیان کرد: مردم روستای کمب در انتظار ارائه امکانات اولیه برای گذران زندگی هستند و خواسته ای دور از انتظار ندارند.
وی گفت: از حدود چهار سال قبل سه هزار و 91 پرونده برای خرید انشعاب برق تشکیل و از اهالی روستای کمب هزینه دریافت شده اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: کار ساماندهی مناطق حاشیه ای چابهار به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده است و باید هرچه سریعتر مردم از برق، آب، بهداشت، مدرسه و سند مالکیت زمین بهره مند شوند.
ایران نژاد با قدردانی از پیگیری ها و بازدیدهای مستمر فرماندار چابهار اظهار داشت: دلسوزی های مسئولان می تواند کمک شایانی به توسعه و ساماندهی مناطق محرومی مانند حاشیه شهر چابهار کند.
وی همچنین از پایین بودن شاخص های توسعه انسانی نظیر آب، امکانات ورزشی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و راه مناسب آسفالته انتقاد کرد و گفت: راههای خاکی، کوهستانی و رودخانه ای روستاهای حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، قصرقند و کنارک به دلیل کمبود و نبود سوخت تا چندین ماه در انتظار رگلاژ و تسطیح هستند.
وی توجه بیشتر اداره راه و شهرسازی به تکمیل پروژه های نیمه تمام راهسازی نظیر مته سنگ - چانف، چاهان - زرآباد، قصرقند - تلنگ، کوچینک - کلچات، تابکتل- هنزم زیردان و آسفالت مناطق مکی بالا، گرگان سرخ کلوت، گو، گوجگ و غلامک را خواستار شد.
وی ساخت مجتمع آبرسانی، آب شیرین کن با ظرفیت یک میلیون مترمکعب از حوزه ساحلی زرآباد تا گواتر، تکمیل طرح های بزرگ نظیر راه آهن چابهار - سرخس، گازرسانی به چابهار، ساخت 200 کیلومتر بزرگراه در حوزه ارتباطی چابهار و کنارک را از ضرورت های این منطقه عنوان کرد.
وی از کاهش تعرفه برق در حوزه قصرقند و نیکشهر قدردانی کرد و افزود: پیگیری مردم، شوراها، دهیاران، معتمدان و روحانیون تغییر تعرفه برق به 9 ماه گرمسیری نوع یک بود که متاسفانه وزارت نیرو هم اینک تعرفه برق را سه ماه گرمسیری نوع 3 اعلام کرده است.
وی گفت: 13 روستای منطقه گرگان نیکشهر سال ها از تلفن، راه روستایی، بهداشت و مدرسه محروم هستند و برای برقراری یک تماس تلفنی با قبول خطرات جانی به بالای کوهها می روند.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 شهریور 1396 توسط رستم کریمی