تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - چابهار نیازمند راه اندازی مراکز ترک اعتیاد ماده 16 است

 

چابهار نیازمند راه اندازی مراکز ترک اعتیاد ماده 16 استچابهار- ایرنا - رئیس اداره بهزیستی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: این شهرستان راهبردی و مهاجر پذیر برای کاهش آسیب های اجتماعی در منطقه نیازمند راه اندازی مراکز ترک اعتیاد ماده 16 دولتی ویژه زنان و مردان است.

حسن تاوانه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: راه اندازی مراکز یا کمپ های ترک اعتیاد ماده ۱۶ دولتی یکی از ضرورت های اجتناب ناپذیر شهرستان چابهار است تا افراد بی بضاعت بتوانند از خدمات این مراکز به صورت رایگان استفاده کنند.
وی بکارگیری افراد پاک شده در کارگاههای تولیدی، کارگری، خدماتی و صنعتی را یکی از مهمترین اولویت های بهزیستی در شهرستان چابهارعنوان کرد.
وی راه اندازی پایگاههای سلامت اجتماعی، تامین هزینه ترک اعتیاد افراد نیازمند، حمایت مالی از سرپناه شبانه مردان و زنان، ایجاد 9 پایگاه سلامت جدید در محلات و تامین اعتبار آن، پرداخت تسهیلات کم بهره با حق بیمه ازسوی بهزیستی به کارفرمایان در قبال اشتغال افراد معتاد بازپروری شده و راه اندازی چهار مرکز سرپناه شبانه دولتی را از دیگر نیازهای مهم اداره بهزیستی چابهارعنوان کرد.
وی تصریح کرد: هم اینک 630 معلول تحت حمایت اداره بهزیستی چابهار قرار دارند که علاوه بر اینها سه هزار و 215 معلول دیگر نیز در صف انتظار و پشت نوبت دریافت مستمری هستند.
رئیس اداره بهزیستی چابهار گفت: همچنین 386 نفر در بخش امور اجتماعی زیر پوشش و هزار و 37 نفر نیز پشت نوبت برای حمایت در این بخش هستند.
تاوانه برای زیر پوشش قرار دادن چهار هزار و 252 معلول و افراد واجد شرایط در بخش امور اجتماعی تاکید کرد.
وی با بیان اینکه 35 مهد کودک روستایی و هشت مهد کودک شهری در چابهار راه اندازی شده و هزار و200کودک در آنها پذیرش شده اند، خاطرنشان کرد: این شهرستان نیازمند راه اندازی بیش از 300 مهد کودک در مناطق روستایی و شهری است تا کودکان بتوانند آموزش های قبل از رفتن به مدرسه را فرا گیرند.
وی راه اندازی سرپناه برای کارتن خوابهای زن و مرد، ترک اعتیاد معتادان به مواد مخدر، راه اندازی اورژانس و پایگاههای اجتماعی را از جمله کارهای ارزشمند بهزیستی در چابهار عنوان کرد.
وی گفت: فقط محیط سه اداره دولتی شهرستان چابهار برای تردد معلولان مناسب سازی شده و در بقیه ادارات معلولان با مشکل جدی برای رفت و آمد مواجه هستند.
به گزارش ایرنا شهرستان چابهار براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 شهریور 1396 توسط رستم کریمی