تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - نگاه وزیربهداشت در ارتقای شاخص سلامت سیستان وبلوچستان قابل تقدیر است

 

 نگاه وزیربهداشت در ارتقای شاخص سلامت سیستان وبلوچستان قابل تقدیر استچابهار- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: نگاه مثبت وتوسعه محور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارتقای شاخص های سلامت این استان قابل تقدیر و ستودنی است و دعای خیر قشرهای مختلف مردم این استان بدرقه راه خدمتگزاران صادق و بی منت دولت تدبیر وامید است.

محمدنعیم امینی فرد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزیر بهداشت در سفر چهار روزه به شهرهای مختلف سیستان وبلوچستان نام خود را برای نخستین بار در بین مدیران ارشد کشوری به عنوان طولانی ترین حضور وزیر در یک استان محروم، ثبت کرد.

وی افزود: سیستان وبلوچستان از نظر شاخص های سلامت در مقایسه با میانگین کشوری در سطح پایینی قرار دارد و توجه وزیر بهداشت می تواند در آینده ای نزدیک بسیاری از مشکلات بهداشتی درمانی این استان را مرتفع کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر بهداشت علاوه بر رسیدگی به مشکلات بهداشتی درمانی استان به شهرستانهای سراوان، ایرانشهر، خاش، دلگان، نیکشهر، قصرقند، زاهدان و شهرهای منطقه سیستان سفر کرد که این امر موجب رضایتمندی مردم شده است.

امینی فرد افزود: براساس بررسی های انجام شده بعد از سفر سال قبل وزیر بهداشت به سیستان وبلوچستان طرح های زیادی در سطح مناطق شهری و روستایی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: وزیر بهداشت علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم شهری و روستاهای منطقه محروم چندین عمل جراحی چشم در قصرقند انجام داد.

نماینده مردم شهرستان های ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج و بخشهای لاشار، بنت و آهوران نیکشهر و بخش آشار مهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول نظام سلامت به خوبی در سطح استان در حال اجراست و بزودی شاهد رشد شاخص های بهداشتی خواهیم بود.

امینی فرد گفت: در این سفر مسائل و مشکلات در زمینه تامین نیروی انسانی و پزشک، افزایش تخت های بیمارستانی، تکمیل چارت های خانه بهداشت، مراکز بهداشتی درمانی و چارت سازمانی شبکه و مراکز بهداشت شهرهای سیستان وبلوچستان، اجرای خوب طرح تحول سلامت، رساندن شاخص های سلامت استان به میانگین کشوری، ارتقای دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر به دانشگاه، ساخت بیمارستان 540 تختخوابی چابهار و تکمیل طرح های بهداشتی درمانی به وزیر ارایه شده است.

وی با بیان اینکه در آمار کشوری 1.6 (یک و شش دهم) تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت موجود است، خاطرنشان کرد: این آمار در سیستان و بلوچستان حدود 0.7 (هفت دهم) تخت به ازای هر هزار نفر است که از نصف متوسط کشوری نیز پایین ‌تر است.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان کرد: انتظار می رود بقیه وزارتخانه ها حساسیت بیشتری برای حل مشکلات مناطق محروم سیستان و بلوچستان داشته باشند و از نزدیک برای آشنایی و پیگیری بهتر مشکلات سفر کنند.

فرماندار نیکشهر نیز گفت: با همت دولت تدبیر وامید و دکتر هاشمی وزیر بهداشت بیمارستان 64 تختخوابی این شهرستان در سال گذشته بهره برداری شد.

صاحب گل صالحی افزود: سفر وزیر بهداشت به نیکشهر سبب شد تا اجرای طرح های بهداشتی شتاب بیشتری گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان قصرقند نیز گفت: یکی از کارهای ارزشمند ارایه خدمات بهداشتی درمانی رایگان توسط تیم پزشکی نورآوران سلامت است.

عبدالله رئیسی افزود: بسیاری از افراد کم درآمد روستایی توانسته اند به مرکز درمانی سیار نورآوران مستقر در قصرقند مراجعه کنند و رایگان درمان شوند.

وی خاطر نشان کرد: وزیر بهداشت در یک سال 2 بار به استان سیستان وبلوچستان سفر کرده است که این جای قدردانی دارد.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 آذر 1395 توسط رستم کریمی