تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - خدمات رسانی به روستای تیس به تازگی به منطقه آزاد چابهار محول شده است

 

 مدیر عامل منطقه آزاد چابهار:

خدمات رسانی به روستای تیس به تازگی به منطقه آزاد چابهار محول شده است


چابهار- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل منطقه آزاد چابهار در بازدید اعضای کمیسیون اصل 90 از روستای تیس گفت: با همکاری و تفاهم استانداری سیستان و بلوچستان در چند ماه اخیر خدمات دهی به روستای تیس بر عهده منطقه آزاد گذاشته شده است.

به گزارش ایرنا عبدالرحیم کردی روز سه شنبه در این بازدید و نشست با اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از گذشت چندین سال مشخص نبود خدمات رسانی به روستای تیس برعهده دستگاههای اداری سرزمین اصلی یا منطقه آزاد است که به همین سبب با همکاری و تفاهم استانداری سیستان وبلوچستان خدمات دهی به این روستا بر عهده منطقه آزاد گذاشته شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: سازمان منطقه آزاد چابهار برای اجرای طرح هادی و تعیین حریم و بازگشایی معابر این روستا با مشکلات رو به روست بطوریکه مالکان اراضی و واحدهای مسکونی همکاری لازم را ندارند و حتی حاضر نیستند چند متر عقب نشینی کنند.
وی ادامه داد: در چند سال قبل منطقه آزاد طرح سنددار کردن زمین ها را اجرا کرد ولی متاسفانه استقبال چندانی نشد.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: کل شهر چابهار و روستاهای آن با مشکلات جدی بی آبی رو به رو هستند و برای حل مشکل بی آبی و دسترسی آسان اهالی روستای تیس در ابتدای روستا تانکرها می توانند از انشعاب شبکه اصلی آب برداشت کنند.
کردی گفت: منطقه آزاد برای ساماندهی روستای تیس برنامه های خوبی دارد که با اجرای آنها بخشی از مشکلات این روستا مرتفع خواهد شد.رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز گفت: از منطقه آزاد چابهار انتظار است بعد از گذشت 22 سال به مشکلات روستای تیس به عنوان تنها روستای مستقر در محدوده این منطقه آزاد رسیدگی و اقدامات عملی را برای رضایتمندی مردم انجام دهد.
داود محمدی در بازدید 2 روزه اعضای کمیسیون از چابهار و روستای تیس اظهار داشت: ساکنان روستای تیس گلایه هایی در زمینه نداشتن آب آشامیدنی، تعیین تکلیف اراضی سکونتی، اجرای طرح هادی، عدم لایروبی بندر صیادی، ساخت فضای آموزشی و مراکز بهداشتی درمانی دارند.
وی افزود: حتی روشنایی معابر روستای تیس انجام نشده است و مردم شکوائیه هایی دارند.
وی بیان کرد: در پی شکایت و نامه نگاری متعدد مردم شهرستان چابهار و اهالی روستای تیس از بی توجهی مسئولان به این روستاها، کمیسیون اصل 90 با هدف بررسی وضعیت این روستا سفر 2 روزه ای به چابهار داشت.
وی ادامه داد: پیگیری میدانی مشکلات و دیدار چهره به چهره با مردم منطقه بسیاری از ابهامات را برای ما روشن کرد که در جمع بندی نهایی، موضوعات و مشکلات مطرح شده از سوی کمیسیون پیگیری های لازم برای رسیدگی انجام خواهد شد.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می رود منطقه آزاد چابهار و مسئولان دستگاههای اجرایی مشکلات روستایی مانند تیس را جدی بگیرند و امکانات رفاهی و زیربنایی را برای آن فراهم کنند.
محمدی تصریح کرد: مردم روستای چند هزار نفری نباید در چند متری دریا با تانکر آبرسانی شوند.
وی گفت: امکانات رفاهی روستاهایی مانند تیس باید در حدی باشد که ساکنان آن احساس گلایه و تبعیض نداشته باشند.
روستای تیس در محدوده اراضی منطقه آزاد چابهار و 10 کیلومتری این شهر واقع شده است.
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با حدود 300 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به کنارک متصل است.
شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 آذر 1395 توسط رستم کریمی