تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - نماینده مجلس خرید انشعاب برق برای مدارس شهرستان نیکشهر را خواستار شد

 

 نماینده مجلس خرید انشعاب برق برای مدارس شهرستان نیکشهر را خواستار شد


چابهار- ایرنا- نماینده مردم شهرستان های چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: خرید انشعاب برق و آب برای مدارس شهرستان نیکشهر از سوی مسئولان ضروری است و باید هرچه سریعتر این مشکل مرتفع شود.

به گزارش ایرنا، عبدالغفور ایران نژاد در دیدار با مدیر آموزش وپرورش نیکشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش نیکشهر مشکلات زیادی در زمینه فضاهای آموزشی، مدارس فرسوده، کپری، خشتی گلی و استیجاری دارد که نیازمند رسیدگی جدی و فوری است.

وی افزود: شهرستان نیکشهر با کمبود شدید فضای آموزشی رو به رو است بطوری که برای رسیدن به میانگین سرانه پنج متر و 43 سانتیمتر استاندارد کشوری بیش از 600 کلاس درس جدید باید احداث شود.

وی ادامه داد: کم توجهی و اختصاص اعتبارات اندک برای ساخت و نوسازی مدارس سبب شده این منطقه پس از گذشت سالها هنوز به میانگین سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز نرسد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای حل مشکلات آموزش و پرورش هر چه سریعتر اقدام نماید تا در یک دوره پنج ساله تمامی فضاهای آموزشی حوزه انتخابیه چابهار به میانگین کشوری نزدیک شود.

ایران نژاد گفت: وقتی در یک بخش از حوزه انتخابیه چابهار بیش از 30 مدرسه فاقد برق وجود داشته باشد، تکلیف برای عدم پیگیری دیگر مشکلات نظیر هوشمندسازی مدارس و اختصاص امکانات و تجهیزات طبق استاندارد کشوری مشخص است.

وی به سبب انتخاب یک زن به عنوان مدیر آموزش وپرورش نیکشهر از دولت قدردانی و اظهار امیدواری کرد با مدیریت زنان توانمند بخش زیادی از مشکلات آموزشی پیگیری و مرتفع شود.

مدیرآموزش وپرورش نیکشهر نیز با قدردانی از پیگیری مشکلات آموزشی از سوی نماینده مجلس اظهار داشت: بخش مرکزی نیکشهر 216 مدرسه دارد که 14 هزار و 852 دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند.

ساره باور افزود: 930 نفر کارمند اداری و آموزشی کار تعلیم و تربیت این دانش آموزان را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: 46 مدرسه در این شهرستان فاقد انشعاب آب، 30 مدرسه فاقد برق، 48 مدرسه فاقد سرویس بهداشتی و 98 مدرسه فاقد حصارکشی هستند.

وی بیان کرد: 13 مدرسه استیجاری، 10 مدرسه تخریبی و 12 مدرسه فاقد فضا نیازمند تخصیص اعتبار برای استاندارد سازی هستند.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1395 توسط رستم کریمی