تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - اعضای کمیسیون اصل 90مجلس از ظرفیتهای صنعتی وتجاری چابهار دیدن کردند

 

 اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس از ظرفیتهای صنعتی وتجاری چابهار دیدن کردند


چابهار - ایرنا - اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به منظور آشنایی با مشکلات و ظرفیت های بندر و منطقه آزاد امروز /دوشنبه/ وارد چابهار شدند و از ظرفیت های صنعتی و تجاری این شهرستان دیدن کردند.

نماینده مردم شهرستان های چابهار، کنارک، قصرقند و بخش مرکزی نیکشهر در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این بازدیدها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نمایندگان مجلس در سفر 2 روزه خود به چابهار، امروز از مجتمع پتروشیمی، کارگاه های تولیدی برنج، چای و جلبک منطقه آزاد دیدن کردند.
عبدالغفور ایران نژاد افزود: یکی از اهداف این سفر بررسی مشکلات زیرساختی روستای طیس است که در بازدید میدانی و پرسش و پاسخ اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد با اهالی منطقه برخی مشکلات در زمینه آب آشامیدنی، اجرای طرح هادی، مشخص شدن اراضی سکونتی، ایجاد امکانات رفاهی، ساخت مدرسه و امکانات بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.
وی گفت: بعد از گذشت 23 سال از فعالیت منطقه آزاد چابهار کمک چندانی برای توسعه روستای طیس انجام نشده است.
وی بازدید از مناطق حاشیه نشین، طرح توسعه بندر شهید بهشتی، ظرفیت های تجاری و اقتصادی، مناطق تفریحی و گردشگری و نشست با مدیران دستگاههای اجرایی را از دیگر برنامه های نمایندگان کمیسیون اصل 90 مجلس در سفر به چابهار عنوان کرد.
به گزارش ایرنا کمیسیون اصل نود یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است که وظایف محول شده به مجلس در اصل 90قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران را انجام می‌دهد.
در اصل نود قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده ‌است:
«هرکس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتباً به مجلس شورای اسلامی عرضه کند. مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند و پاسخ کافی دهد و در مواردی که شکایت به قوه مجریه و یا قضائیه مربوط است رسیدگی و پاسخ کافی از آنها بخواهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام نماید و در موردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.»
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
3043**3042 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1395 توسط رستم کریمی