تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - فرمانده کل نزاجا از خانواده جوانترین شهید کشور در نیکشهر تجلیل کرد

 

 فرمانده کل نزاجا از خانواده جوانترین شهید کشور در نیکشهر تجلیل کرد


چابهار - ایرنا - فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی (نزاجا) از خانواده سبیل اخلاقی جوانترین شهید کشور و عمر ملازهی از شهدای مدافع حرم در نیکشهر واقع در جنوب سیستان و بلوچستان تجلیل کرد.

به گزارش ایرنا، امیرسرتیپ کیومرث حیدری به همراه فرماندار و امامان جمعه نیکشهر یکشنبه شب در جمع خانواده شهید اخلاقی اظهار داشت: رشادت ها و ایثارگری های شهدا، انقلاب اسلامی را بیمه کرده است.
وی افزود: شهدا افتخار انقلاب اسلامی هستند و مسئولان نیز تمام موفقیت های خود را مدیون خون شهدا هستند.
وی ادامه داد: شهرستان نیکشهر یکی از مناطق دور افتاده سیستان و بلوچستان است و این شهر با مردمی مهربان و خونگرم مفتخر به میزبانی جوانترین شهید کشور است.
فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی (نزاجا) خطاب به خانواده شهید اخلاقی بیان کرد: خداوند متعال افتخار شهادت فرزندان شما را پذیرفته و آن سعادت را نصیبش کرده است که در دنیا و آخرت خوشبخت و خوشنام باشد.
خان محمد اخلاقی پدر شهید اخلاقی در این دیدار فراهم کردن زمینه ملاقات با رهبر معظم انقلاب را خواستار شد و افزود: بزرگ ترین افتخار برایم دیدار رهبری است.
اخلاقی گفت: بلوچ مدافع انقلاب و آرمان های نظام است و آرزو دارم در این سن بالا جانم را برای کشور فدا کنم.
سرتیپ حیدری نیز قول پیگیری تعیین وقت از طریق دفتر مقام معظم رهبری برای دیدار پدر شهید اخلاقی را دادند.
به گزارش ایرنا فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی (نزاجا) در دیدار با خانواده شهید عمر ملازهی، بر پیشانی پدر این شهید بوسه زد و گفت: ایران اسلامی به چنین جوانانی افتخار می کند.
فرماندار نیکشهر نیز گفت: این شهرستان مفتخر به داشتن نوجوان شهید «سبیل اخلاقی» با 11 سال و 8 ماه سن به عنوان جوانترین شهید جنگ تحمیلی کشور است.
صاحب گل صالحی افزود: شهرستان نیکشهر 35 شهید، پنج آزاده و 32 جانباز تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرده است.
وی ادامه داد: شهید سبیل اخلاقی از شهدای اهل سنت در سوم تیر ماه 1353 در نیکشهر دیده به جهان گشود و در هفت سالگی به عضویت بسیج عشایر درآمده است.
فرماندار نیکشهر تصریح کرد: شهید اخلاقی در سن 11 سالگی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در سن 11 سال و هشت ماهگی با اصابت مستقیم گلوله به سینه در نهم بهمن سال 1364 در منطقه عملیاتی حور العظیم به شهادت رسید.
شهرستان نیکشهر از توابع استان سیستان و بلوچستان با 134 هزار نفر جمعیت و گستره 12 هزار و 951 کیلومتر مربع از چهار بخش 'مرکزی، لاشار، آهوران و بنت'، 11 دهستان و 395 روستا و آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.
نیکشهر از شمال به شهرستان های ایرانشهر و دلگان، شرق به شهرستان های قصرقند و سرباز، از جنوب به شهرستان های کنارک و چابهار، غرب به شهرستان فنوج و استان هرمزگان محدود است و در 510 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
3043**3042 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 آذر 1395 توسط رستم کریمی