تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - افزون بر 3 هزار معلول تحت حمایت بهزیستی چابهار هستند

 

 افزون بر 3 هزار معلول تحت حمایت بهزیستی چابهار هستند

چابهار ایرنا- رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: هم اینک سه هزار و 215 معلول تحت حمایت این اداره قرار دارند و از خدمات مادی و معنوی بهزیستی بهره مند می شوند.

حسن تاوانه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: خدمت به جامعه محرومان و قشرهای آسیب پذیر به ویژه معلولان سبب برخورداری از اجر و ثواب اخروی می شود.
وی بیشتر معلولیت های چابهار را بیماری ژنتیکی عنوان کرد و افزود: برخی دیگر از معلولیت ها بیماری و اختلال آلزایمر، نابینایی، عفونی و مزمن، ضایعه نخاعی، ناشنوایی، اختلال ام اس، پارکینسون و اختلال بلع است.
وی بیان کرد: سازمان بهزیستی معلولان را بیمه می کند و برای اشتغال آنان نیز چنانچه صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران بتوانند معلولان را براساس توانایی شان جذب و مشغول به کار کنند 150 میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد به آنان پرداخت می کند.
وی ادامه داد: علاوه بر تسهیلات در نظر گرفته شده 80 میلیون ریال نیز بلاعوض برای جبران خسارات احتمالی به کارفرما پرداخت خواهد شد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار افزود: متاسفانه شهرِ در حال توسعه چابهار برای تردد معلولان مناسب سازی نشده است و معلولان برای رفت وآمد با مشکلات زیادی رو به رو هستند.
تاوانه خواستار حل مشکلات، ایجاد اشتغال، تامین مسکن و کمک هزینه تحصیلی و ازدواج معلولان در چابهار شد و افزود: به دلیل کمبود اعتبارات توانایی جذب معلولان پشت نوبت را نداریم.
چابهار در 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در ساحل دریای عمان واقع شده است.
3043** 6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 توسط رستم کریمی