تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - گمرک چابهار برای ورود بار همراه ملوان و کارگران لنج بیشتر همکاری کند

 

 امام جمعه موقت اهل سنت چابهار:

گمرک چابهار برای ورود بار همراه ملوان و کارگران لنج بیشتر همکاری کندچابهار- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: گمرک چابهار برای ورود و ترخیص چند کیلوگرم بار همراه لنج داران و ملوانان همکاری بیشتری داشته باشد و نباید به بهانه قاچاق، مقداری شکر، برنج، اقلام خوراکی و سوغاتی کارگران بی بضاعت لنج ها را مصادره کند.

به گزارش ایرنا، مولوی عبدالواحد بزرگزاده در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت چابهار اظهار داشت: ملوانان و کارگران لنج های باری چندین هفته برای کار به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان می روند و پس از برگشت برای خانواده های شان اقلام خورکی و سوغاتی می آورند که با ممانعت گمرک چابهار رو به رو می شوند.
وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که ملوانان و کارگران در دیگر بنادر کشور با چنین مشکل و سختگیری هایی مواجه نیستند.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار تصریح کرد: مسئولان باید از قاچاق عمده کالا جلوگیری کنند و نباید برخلاف بیانات رهبر معظم انقلاب عمل کنند، با کوله بر و بار اندک کارگران رنج کشیده دریا مبارزه نکنید بلکه جلوی کانتینرها و ترانزیت های بزرگ سازمان یافته را بگیرید.
وی بیان کرد: چند کیلوگرم برنج، شکر، موادخوراکی و سوغاتی کارگران و ملوانان لنج کوچک باری چابهار وکنارک نه تنهات هیچ مشکلی برای کشور ایجاد نمی کند بلکه این امر سبب خوشحالی خانواده کارگرانی که بعد از گذشت چندین هفته به منزل شان بازمی گردند، خواهد شد.
وی تصریح کرد: فرماندار چابهار و مسئولان ذیربط مشکلات کارگران و لنج های باری را مرتفع کنند تا موجب خوشحالی ملوانان شود.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار یکی از مشکلات مهم شهر و روستاهای چابهار وکنارک را بی آبی عنوان و خاطرنشان کرد: ساحل نشینان بندر اقیانوسی و همجوار با آب های بی کران دریا در چابهار سالها تشنه و با مشکل بی آبی رو به رو هستند و هنوز مسئولان کشور برای حل این مشکل چاره اندیشی نکرده اند.
مولوی بزرگزاده افزود: نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار در مجلس و فرماندار این شهرستان باید از مرکز کشور و از طریق وزیران مربوطه این مشکل را پیگیری و حل کنند.
وی از تلاش های دولت در حوزه بهداشت ودرمان چابهار قدردانی کرد و افزود: برخی از مشکلات حوزه سلامت در زمینه های افزایش تخت های آی سی یو، بلوک زایمانی، تکمیل چارت های خانه های بهداشت و به ویژه دستگاه ام آر آی در حال مرتفع شدن است.
وی از عملکرد برخی اعضای شورای اسلامی شهر چابهار که به زعم وی به اختلافات دامن زده و سلیقه ای عمل می کنند انتقاد کرد و افزود: اعضای شوراهای اسلامی شهر در زمان انتخابات قول های زیادی برای حل مشکلات به مردم داده اند و خود را خدمتگزار معرفی کرده اند ولی اکنون همه وعده هایشان را فراموش کرده اند.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار بیان کرد: شوراها در سال اول شروع بکار قسم یاد کرده اند که به مشکلات مردم رسیدگی کنند ولی هم اینک هرکدام علیه دیگری و به دنبال پیش بردن اهداف سیاسی خود هستند.
مولوی بزرگزاده پرهیز از اختلاف در بین اعضای شورای اسلامی شهر را خواستار شد و افزود: مردم چابهار با مشکلات زیادی رو به رو هستند که باید پیگیری و مرتفع شود.
وی با اشاره به هفته بسیج اظهار داشت: بسیج لشکر مخلص خداست و بسیجی کسی است که مومن، باتقوا و حافظ جامعه اسلامی باشد نباید از لباس و جایگاه خود سوء استفاده کند و به دنبال اهداف شخصی باشد.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار با تشریح زندگی پیامبرگرامی اسلام (ص) گفت: اولین شفاعت کننده بعد از دمیدن سور، پیامبر خدا حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) است.
جانشین سپاه ناحیه چابهار نیز در جمع نمازگزاران جمعه این شهر اظهار داشت: بسیج از برکات الهی برای جهان اسلام است و بسیجیان توانسته اند در جای جای دنیا با روحیه انقلابی گری و جهادی بسیاری از مشکلات مردم را حل کنند.
سرهنگ پاسدار عباس بهادر افزود: همه مومنان و نمازگزاران بسیجی هستند و با شکوه خاصی در نماز جمعه شرکت می کنند.
وی ادامه داد: بسیج برای حفظ ارمانهای انقلاب و پاسداری از دستاوردهای نظام بدون هیچ چشم داشتی شبانه روز در حال فعالیت است.
وی بیان کرد: 18 قشر بسیج در کشور تشکیل شده است که با عنوان های مختلف خدمات بی شماری را انجام می دهند.
وی افزود: مصداق بسیجی بودن در کنار هم بودن و اتحاد و وحدت داشتن است.
جانشین سپاه ناحیه چابهار با بیان اینکه بسیجی باید به خواست های دشمن نه بگوید، اظهار داشت: یک بسیجی در قالب اردوهای جهادی به عمران و آبادانی کشور می پردازد و برای مرمت مدارس و ساخت خانه محرومان اقدام می کند.
سرهنگ پاسدار بهادر ادامه داد: دشمن با پشتوانه رسانه ای و ماهواره ای خود با دین مبین اسلام و ترویج آن مقابله می کند بطوریکه یک یهودی 120 شبکه ماهواره ای ایجاد کرده و از آنها برای منحرف کردن مومنان استفاده می کند.
وی تصریح کرد: دشمن جنگ سرد را رها کرده و اکنون با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی وارد صحنه شده و در صدد نابودی اعتقادات مردم است.
وی افزود: همه ما باید برای حل مشکلات دست به دست هم دهیم و با اتحاد و روحیه بسیجی وارد عمل شویم.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 توسط رستم کریمی