تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - شوراها بدون حق الزحمه مشکلات مردم را در کشور پیگیری می کنند

 

رئیس شورایعالی استانها:

شوراها بدون حق الزحمه مشکلات مردم را در کشور پیگیری می کنند چابهار- ایرنا- رئیس شورایعالی استانها گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر وروستا بدون حق الزحمه و چشم داشت مالی مسائل و مشکلات مردم را در نقاط مختلف کشور پیگیری می کنند.

مهدی چمران عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در چابهار اظهار داشت: شوراهای اسلامی نقش مهمی در پیگیری مشکلات مردم دارند و با تعامل سازنده با مسئولان پل ارتباطی دولت و ملت هستند.
وی افزود: شوراها مردمی و عمومی هستند و خالصانه و برای رضای خدا کار می کنند.
وی ادامه داد: جلسات مجمع مشورتی شوراهای استان های کشور هر سه ماه یکبار در استان های مختلف کشور برگزار می شود تا در کمیسیون های تخصصی مسائل ومشکلات روز پیش روی شهرداری ها و شوراها مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
وی گفت: شورایعالی استان ها تنها مرجع بعد از دولت است که می تواند به دولت و مجلس لایحه بدهد.
وی تصریح کرد: شوراها با دولت تدبیروامید تعامل و ارتباط مستمر دارند.
رئیس شورایعالی استانها بیان کرد: نتایج مجمع شوراهای عالی استان ها به صورت طرح و لایحه بررسی و برای تصویب به دولت و یا مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.
چمران درخصوص اهمیت اجلاس شوراهای استانهای کشور در چابهار اظهار داشت: در این نشست ها موضوع درآمد های پایدار شهرداری ها، مسائل فرهنگی اجتماعی واقتصادی، مدیریت یکپارچه شهری، مساله سازمان بازرسی و برنامه ششم توسعه مطرح و برای بودجه سال آینده تصمیماتی گرفته شد.
به گزارش ایرنا اجلاس 2 روزه روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استان های کشور از روز چهارشنبه در سرسرای همایش های منطقه آزاد چابهار آغاز بکار کرده است.
در این همایش اعضای چهار کمیسیون توسعه و عمران شهری، حقوقی و اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و سلامت، بهداشت و محیط زیست به صورت جداگانه نشست های تخصصی را برگزار کردند و موضوعات مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
منطقه آزاد و بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 توسط رستم کریمی