تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - شوراها نماد مردم سالاری دینی هستند

 

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجلاس شوراها:
شوراها نماد مردم سالاری دینی هستند

چابهار- ایرنا- رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استانها گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یک سرمایه اجتماعی، نماد بارزی از مردم سالاری دینی در جامعه شهری و روستایی هستند.

به گزارش ایرنا علیجان شمشیربند روز پنجشنبه در کمیسیون تلفیق اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استانهای کشور گفت: شوراها از ارکان اصلی سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی هستند و در سنگر اول پیگیری و انتقال مسائل و مشکلات به مسئولان قرار دارند.
وی افزود: شوراها از پشتوانه مردمی برخوردارند و باید از قدرت آنان برای پیگیری مشکلات نهایت بهره را ببرند و با آسیب های اجتماعی نظیرفساد و رانت خواری برخورد کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استانها آموزش شهروندان در زمینه نوسازی، خلق نمادهای فرهنگی و تبدیل شهرنشینان به شهروندان در جهت ارتقای تعلقات شهری را ازمصوبات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.
شمشیربند افزود: برگزاری جلسات مشترک کمیسیون فرهنگی شورای عالی استانها با کمیسیون فرهنگی روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهر مراکز استان ها نیز در این جلسه پیشنهاد شد.
رئیس شورای شهر ساری بر تقویت نقش فرهنگی و اجتماعی شهرداری ها تاکید و خاطرنشان کرد: تثبیت جایگاه معاونت اجتماعی وفرهنگی شهرداری ها اولین دستور کار جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی است.
وی ادامه داد: برابر ماده 100 قانون اساسی و ماده 54 قانون شهرداری ها باتوجه به مقتضیات محلی، ساختار تشکیلاتی شهرداری ها توسط شوراهای شهر و شهرداری ها تهیه و باید به تائید وزارت کشور برسد.
وی بیان کرد: ترویج توسعه فرهنگی با ایجاد محله های فرهنگی در جهت پیشگیری از وقوع جرم و جنایت به ویژه در محلات آسیب پذیر و حاشیه نشینی شهر از دیگر ضرورت های وجود معاونت فرهنگی در شهرداری هاست.
وی با اشاره به تشکیل بسیج در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: بسیج از برکات و الطاف خداوند متعال به ملت ایران است که برای جوانان شورآفرین، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اجلاس روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استانها ادامه داد: شوراهای اسلامی با خدمتگزاری بیشتر به مردم اعتماد عمومی را افزایش دهند و برای حفظ سرمایه اجتماعی تلاش کنند.
شمشیر بند گفت: شوراها باید از ظرفیت های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خود در جهت انسجام نظام شورایی استفاده کنند.
وی برگزاری جلسات مشترک فصلی با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و شورای استان پیرامون مسائل و مشکلات اداری و اجرایی استان، تشکیل جلسه شورای راهبردی توسعه شهرستان با حضور نمایندگان مردم آن شهرستان در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای شهر و شهرستان را از تصمیمات گرفته شده دررابطه با دستور کار دوم کمیسیون فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد.
وی افزود: بایستی برای هر شهر بالای 100 هزار نفر جمعیت در جهت تحکیم انسجام اسلامی و همگرایی ملی یک پارک مفاخر با مضمون شعر ادب و گفت وگوی اقوام ایرانی با نصب تندیس مفاخر ملی احداث شود.
رئیس شورای شهر ساری با اشاره به دستور کار بعدی جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد: هم اندیشی برای دستیابی به راهکارهایی در جهت تقویت ارتباط ساختارمند شوراهای استانها و شهرهای مرکز استانها یا مجمع نمایندگان مجلس در سطح استان ها دومین دستور جلسه بود که اعضا درخصوص آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.
3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی


نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 توسط رستم کریمی