تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - ارتباط صمیمی شوراها بانمایندگان مجلس می تواندبسیاری ازمشکلات را حل کند

 

 رئیس شورایعالی استانها:
ارتباط صمیمی شوراها بانمایندگان مجلس می تواندبسیاری ازمشکلات را حل کند

چابهار- ایرنا- رئیس شورایعالی استانها گفت: ارتباط صمیمی و مستمر اعضای شوراهای اسلامی با نمایندگان مردم حوزه انتخابیه خود در مجلس شورای اسلامی می تواند بسیاری از موانع و مشکلات پیش رو مردم را حل کند و منجر به توسعه و عمران منطقه شود.

به گزارش ایرنا مهدی چمران روز پنجشنبه در اجلاس سراسری روسای شوراهای اسلامی استانها و شهرهای مراکز استانهای کشور در چابهار با تشریح قوانین و مقررات شوراها و شهرداری ها اظهار داشت: شوراها با اقدامات مناسب و بهره گیری از جایگاه قانونی خود برای پیگیری و حل مشکلات مردم بصورت شبانه روزی و بدون هیچ توقعی بسیجی وار تلاش می کنند.
وی افزود: اقدامات شوراها در کشور ستودنی است و همیشه با تعامل خوب با دولت در خدمت مردم برای خدمات رسانی هستند.
رئیس شورایعالی استانها گفت: شهرداری ها باید درآمدهای پایدار داشته باشند تا بتوانند طرح های عمران شهری را بخوبی اجرایی و رفاه و آسایش را برای ساکنان شهری فراهم کنند.
چمران خواستار انتخاب شهرداری با رای مستقیم مردم، تعریف درآمد پایدار شهرداری ها، راه اندازی معاونت فرهنگی در شهرداری ها و مراکز پژوهشی شوراها شد.
رئیس شورای اسلامی سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: سیستان وبلوچستان و منطقه چابهار به عنوان یک نقطه راهبردی دروازه ورود کالاها و خدمات به کشور ایران و آسیای میانه است.
عبدالعزیز بلوچ زهی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان مرز دریایی با کشور عمان دارد و از طریق دریای عمان به آب های اقیانوسی و کشورهای اقیانوس هند متصل است خاطرنشان کرد: این استان با همه ظرفیت ها و قابلیت ها محروم ترین استان کشور از نظر شاخص های انسانی و توسعه ای است.
وی افزود: در سالهای اخیر مقام معظم رهبری و دولت اهمیت ویژه ای برای توسعه زیرساخت های چابهار داده اند و هم اینک راه آهن، گاز، پتروشیمی و غیره در حال کار است.
وی اظهار امیدواری کرد با همراهی و همدلی اعضای شوراهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم با دولت بخشی از مشکلات سیستان وبلوچستان مرتفع شود.
رئیس شورای شهر زاهدان نیز در این اجلاس اظهار داشت: شهرهای استان سیستان و بلوچستان زیرساخت های صنعتی ندارند و نبود درآمدهای پایدار برای شهرداری ها مشکلات فراوانی را گریبانگیر شهرها کرده است.
مشتاق احمد ریگی افزود: ظرفیت های موجود در سیستان وبلوچستان می تواند برای توسعه و آبادانی این استان کافی باشد.
وی حاشیه نشینی را در برخی شهرهای سیستان وبلوچستان به ویژه چابهار یک معضل بزرگ عنوان کرد و افزود: از جمعیت 2 میلیون و 600 هزار نفری استان بیش از500 هزار نفر در حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند.
وی تصریح کرد: با وجود تلاش‌ها وزارتخانه‌ های نیرو و مسکن به تعهدات خود در این کارگروه ‌ها عمل نکرده‌اند.
رئیس شورای شهر زاهدان فاقدین شناسنامه، بی آبی روستاها و شهرها، بازماندگان از تحصیل، بیکاری و خشکسالی را دیگر مشکلات مهم سیستان وبلوچستان عنوان و خاطرنشان کرد: جمعیتی بالغ بر 150هزار نفر در این استان از ادامه تحصیل بازمانده‌اند و این رقم در زاهدان 14هزار و 500 نفر است.
به گزارش ایرنا اجلاس 2 روزه روسای شوراهای اسلامی استان ها و شهرهای مراکز استان های کشور از روز چهارشنبه در سرسرای همایش های منطقه آزاد چابهار آغاز بکار کرده است.
در این همایش اعضای چهار کمیسیون توسعه و عمران شهری، حقوقی و اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و سلامت، بهداشت و محیط زیست به صورت جداگانه نشست های تخصصی را برگزار کردند و موضوعات مختلف را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
منطقه آزاد و بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی


نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 توسط رستم کریمی