تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 700 پرونده فاقدان شناسنامه در چابهار تعیین تکلیف شد

 

 700 پرونده فاقدان شناسنامه در چابهار تعیین تکلیف شد


چابهار - ایرنا - رئیس اداره ثبت احوال چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش دولت تدبیر و امید از سال 1394 تاکنون بیش از 700 پرونده فاقدان شناسنامه در این شهرستان تعیین تکلیف و برای هزار نفر از فرزندان آنان سند سجلی صادر شده است.

عیسی مرادقلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: امسال سه هزار و ۶۷۷ شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای ۱۵ سال چابهار صادر شده و هزار و ۸۵۵ ازدواج و ۶۰ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه شهروندان برای ثبت وقایع چهارگانه همکاری بیشتری کنند، خاطرنشان کرد: ثبت ولادت در ۱۵ روز و وفات در ۱۰ روز انجام می شود.
وی گفت: تاکنون ۱۲ هزار و ۷۷۰ نفر در این شهرستان درخواست صدور کارت هوشمند ملی داده اند که ۶ هزار و ۴۹۶ نفر در چند ماهه گذشته موفق به دریافت کارت خود شده اند.
رئیس اداره ثبت احوال چابهار تصریح کرد: افراد بالای ۱۵سال این شهرستان از طریق وب سایت www.ncr.ir می توانند نسبت به ثبت مشخصات برای کارت هوشمند ملی اقدام کنند.
مرادقلی گفت: افراد فاقد شناسنامه پس از تشکیل پرونده و تکمیل و گذراندن مراحل قانونی و تایید شورای تامین می توانند شناسنامه ایرانی دریافت کنند.
شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.
منطقه آزاد و بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
3043**3042 خبرنگار: رستم کریمی نژاد **انتشاردهنده: محدثه حیدری گرجی
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 آذر 1395 توسط رستم کریمی