تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - دانشگاه بین المللی چابهار نیروهای متخصص صنایع منطقه آزاد را تامین می کند

 

دانشگاه بین المللی چابهار نیروهای متخصص صنایع منطقه آزاد را تامین می کندچابهار- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری- صنعتی چابهار گفت: دانشگاه بین المللی چابهار به عنوان متولی امر آموزش، نیروهای مورد نیاز صنایع در سطوح مختلف خدماتی، مهارتی، فنی و تخصصی را تامین می کند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، عبدالرحیم کردی در نشست شورای صنایع منطقه که با حضور مدیران صنایع، ریاست دانشگاه بین المللی چابهار، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه علم و صنعت تهران و صاحبان صنایع سنگین و نیمه سنگین در تهران برگزار شد، افزود: این دانشگاه ماموریت دارد با نیاز سنجی از صاحبان صنایع برابر درخواست آنان در راستای 'تفاهم نامه های همکاری آموزشی با دانشگاههای کشور' نسبت به برگزاری دوره ها در رشته های مورد نیاز اقدام کند.
وی با اشاره به نیاز صنایع سنگین پتروشیمی و فولاد به نیروهای متخصص افزود: صنایع یاد شده بایستی تقویم نیاز نیروهای انسانی با ذکر نوع مهارت را به دانشگاه بین المللی چابهار ارایه کنند تا این دانشگاه در کوتاه ترین زمان ممکن با تربیت و آموزش آنان این تعداد نیرو را تامین کند.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی با حفظ کیفیت و رعایت استانداردهای آموزشی و علمی به عنوان مشوق جذب بدون نیاز به کنکور صورت پذیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: پیش بینی رشد جمعیتی چابهار از 140 هزار نفر فعلی به 500 هزار نفر در سالهای آتی، ضرورت ارتباط حلقه های نیاز صنعت به نیروهای ماهر را دوچندان می کند که دانشگاههای چابهار باید برنامه ریزی لارم را برای تربیت نیروهای متخصص انجام دهند.

کردی تامین زیرساخت های مورد نیاز صنایع را مهم توصیف کرد و افزود: سازمان منطقه آزاد تامین برق مورد نیاز در راه اندازی صنایع را با استفاده از خط انتقال سراسری از طریق شرکت توانیر در دستور کار دارد و در اسرع وقت نسبت به تامین برق اقدام می کند.

شایان ذکر است در این نشست مسایل و مشکلات صنایع با موضوعات آموزش و پیوستهای اجتماعی و تکمیل زیرساختها با حضور مدیران صنایع فولاد کاویان پاسارگاد، فولاد مکران، گسترش صنایع شیمیایی سینا، پتروشیمی مکران و شرکت پتروشیمی توسعه نگین مکران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دانشگاه بین‌المللی چابهار به عنوان یک دانشگاه غیر انتفاعی و غیر دولتی در سال 1381 هجری شمسی (2002 میلادی) با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری به منظور انجام رسالت خود در راستای توسعه آمادگی و تربیت دانشجویان مسئولیت پذیر، خلاق، متخصص، مولد، با وجوه منطبق با ارزش های اسلامی و آرمان های انسانی، ضمن بکارگیری بالاترین استانداردهای دانشگاهی نسبت به طراحی فعالیت های تحصیلی مطابق با شرایط دنیای واقعی امروز آغاز بکار کرده و هم اکنون در 15رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و نیز 6 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد فعالیت می کند که تحصیل موفقیت آمیز در هر یک از این دوره ها منجر به اخذ مدرک با تاییدیه وزارت علوم می شود.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد