تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - منطقه آزادچابهار وصندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردند

 

منطقه آزادچابهار وصندوق کارآفرینی امید تفاهم نامه همکاری امضا کردندچابهار - ایرنا - رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار از امضای تفاهم نامه همکاری میان این سازمان و صندوق کارآفرینی امید کشور با محوریت کسب و کارهای خرد و کوچک مبتنی بر ظرفیت های موجود در مناطق آزاد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار، عبدالرحیم کردی روز شنبه اظهار داشت: نیاز بازارهای داخلی و بین المللی به ویژه کشورهای همسایه مناطق آزاد با رویکرد استفاده از توانمندی های بومی و محلی می تواند زمینه ساز تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با هدف سیاست های دولت در ایجاد فرصت های کسب و کار پایدار برای جوانان باشد.

وی بیان کرد: حمایت از ایجاد فرصت های کسب و کارهای بازار محور در قالب شبکه ها و خوشه های تولید و ایجاد یا تکمیل زنجیره ارزش محصولات معرفی شده از مهم ترین موضوعاتی است که در این تفاهم نامه مورد توافق 2 طرف است.

وی بیان کرد: اعتبار این تفاهم نامه حداکثر 50 میلیارد ریال برای تامین بودجه طرح های معرفی شده از سوی سازمان منطقه آزاد چابهار است که از محل منابع صندوق به افراد واجد شرایط معرفی شده از سوی سازمان در 2 سال پرداخت می شود.

وی در خصوص چگونگی و میزان پرداخت تسهیلات مصوب صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: تسهیلات مورد توافق به هرکدام از افراد معرفی شده از سوی سازمان معادل حداکثر 80 درصد برآورد صورت گرفته بر اساس توجیه پذیری فنی و اقتصادی و حداکثر تا سقف یک میلیارد ریال است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: سهم آورده متقاضی در طرح های موضوع تفاهم نامه به میزان حداقل 20 درصد مجموع سرمایه ثابت و سرمایه در گردش مورد نیاز طرح و در چارچوب ضوابط و مقررات صندوق خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مراسم انعقاد این تفاهم نامه با حضور علیرضا همتی مدیر توانمند سازی، دکتر یوسفیان مشاور عالی مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید کشور و مدیر صندوق کارآفرینی سیستان و بلوچستان در سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

منطقه آزاد و بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 22 آبان 1395 توسط رستم کریمی