تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - برگزاری نخستین کارگاه کشوری آنالیز همزمان آفت کش ها در منطقه آزاد چابهار

 

برگزاری نخستین کارگاه کشوری آنالیز همزمان آفت کش ها در منطقه آزاد چابهار



چابهار- ایرنا- نخستین کارگاه کشوری 'آنالیز همزمان آفت کش ها به روش کروماتوگرافی– طیف سنجی جرمی (GC/MS )' با شرکت مدیران و کارشناسان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور به مدت 3 روز در آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار، سرپرست مدیریت غذا و داروی سازمان منطقه آزاد تجاری– صنعتی چابهار هدف از برگزاری این کارگاه را دانش افزایی و ارتقاء سطح کیفی خدمات قابل ارایه با دستگاهها پیشرفته و به روز عنوان کرد.

سعید علی بزرگ زاده افزود: این دوره ی آموزشی سه روزه زیر نظر دکتر مریم امیراحمدی رئیس بخش سم شناسی آزمایشگاه مرجع غذا و دارو سازمان غذا و داروی کشور در حال برگزاری است.

وی بیان کرد: کارشناسان شرکت کننده در این دوره، یک روز به صورت تئوری بر ضرورت ایمنی قبل از آغاز کار با سموم و چگونگی رعایت استانداردهای آزمایشگاهی هم سطح با اروپا با ویدیو کنفرانس آشنا و 2 روز کار عملی با دستگاههای مجهز و پیشرفته سم شناسی در قالب گروههای چند نفره را فراگرفته اند.

وی چشم انداز آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان منطقه آزاد چابهار را بر محور ارتقاء آن به عنوان آزمایشگاه برتر و مرجع جنوب شرق کشور عنوان کرد و افزود: سامان دهی، بستر سازی و انجام فعالیت های آموزشی، اطلاع رسانی و پژوهشی، بسط و استقرار نظام های کیفیت، پاسخگویی به انتظارات مردم و بالا بردن میزان رضایتمندی آنان و نیز ارتقاء سطح آزمایشگاهها از دیگر چشم اندازهای این آزمایشگاه هستند.

آزمایشگاه کنترل کیفی موادغذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان منطقه آزاد چابهار با اهداف ارتقای سطح سلامت جامعه، افزایش سطح امنیت غذا، افزایش رضایتمندی گیرندگان خدمات و نیز افزایش فرآیند تحقیقات کاربردی در عرصه کاری به تجار، بازرگانان و وارد کنندگان کالاهای غذایی، بهداشتی و آرایشی خدمات تخصصی ارایه می دهد.





نوشته شده در تاریخ شنبه 22 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد