تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - هندی ها 235 میلیون دلار برای خرید تجهیزات بندرچابهار هزینه می کنند

 

 مدیر عامل بنادر و دریانوردی:

هندی ها 235 میلیون دلار برای خرید تجهیزات بندرچابهار هزینه می کنند

چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: هندی ها در 2 مرحله برای خرید تجهیزات بندرشهید بهشتی چابهار 235 میلیون دلار هزینه می کنند.

محمد سعید نژاد روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سرمایه گذاری کشور هند برای خرید تجهیزات بندر چابهار در مرحله نخست 85 میلیون دلار و در مرحله دوم 150 میلیون دلار به صورت فاینانس است.

وی افزود: طرح توسعه بندر بهشتی چابهار پیشرفت های خوبی دارد و بزودی مرحله نخست آن تکمیل می شود.

وی گفت: با ورود نخستین کشتی کشور عمان به چابهار پایانه بین المللی مسافری بندر شهید کلانتری افتتاح آزمایشی شد و عصر امروز کشتی مسافری هرمز اولین سفر دریایی را از چابهار به عمان آغاز کرد.

وی اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک به صورت منظم جابجایی مسافر انجام شود و با افزایش خطوط مسافری تحولی در ورود و خروج گردشگر و سرمایه گذار در چابهار شکل گیرد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بزودی 6 میلیون تن به ظرفیت بندر شهید بهشتی چابهار افزوده می شود و از 2 میلیون و500 هزار تن به هشت میلیون و 500 هزار تن خواهد رسید.

نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز به در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار یکی از بزرگترین طرح های دولت در سیستان وبلوچستان است و می تواند در اشتغال، رونق اقتصادی و تجاری منطقه نقش بسزایی داشته باشد.

عبدالغفور ایران نژاد افزود: متوقف نشدن عملیات اجرایی طرح توسعه بندر چابهار با وجود نبود اعتبار و شرایط بد اقتصادی کشور در سال 1394 و ادامه آن در سال جاری را باید به دولتمردان تدبیروامید خدا قوت گفت و تشکر ویژه کرد.

وی بیان کرد: با تکمیل طرح های در دست اجرا نظیر راه آهن، پتروشیمی و طرح های بزرگ فولاد تحولی در توسعه سواحل مکران ایجاد خواهد شد.

وی بر تسریع در گاز رسانی به چابهار و آغاز ایجاد 200 کیلومتر بزرگراه در محدوده چابهار و کنارک تاکید کرد و افزود: عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار می تواند نقش موثری در جذب سرمایه گذار و سفر بهتر و آسان گردشگران داشته باشد.

خبرنگار: رستم کریمی نژاد
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد