تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - برگزاری سومین همایش مدیران شهرسازی ومعماری سراسر کشور در چابهار

 

 برگزاری سومین همایش مدیران شهرسازی ومعماری سراسر کشور در چابهار


چابهار- ایرنا- سومین همایش دوره ای مدیران شهرسازی و معماری استانهای سراسر کشور امروز /سه شنبه/ همزمان با روز جهانی شهرسازی و با حضور معاون شهرسازی ومعماری وزارت راه و شهرسازی در سالن همایشهای منطقه آزاد چابهار آغاز بکار کرد.

معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی در حاشیه این همایش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در چابهار اظهار داشت: این همایش با هدف موضوعات و چالش های حوزه های شهرسازی و معماری استانهای سراسر کشور در حال برگزاری است.

دکتر پیروز حناچی افزود: در این همایش مدیران کل حوزه معاونت شهرسازی ومعماری تمامی استانها شرکت دارند و امیدواریم در پایان تصمیمات خوبی گرفته شود.

وی بیان کرد: موضوعات مختلف شهرسازی در قالب 6 کارگروه منطقه ای از سوی استانهای کشور مطرح و پیشنهادهای لازم درخصوص رفع مشکلات موجود ارایه می شود.

وی تصریح کرد: مقرر شده تا مباحث کارگروهها و نقطه نظرات مدیران شهرسازی و معماری پیگیری های لازم از سوی دبیرخانه شورایعالی شهرسازی ومعماری ایران انجام شود.

دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران ادامه داد: در این همایش موضوعات مختلفی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تصمیم های لازم گرفته خواهد شد.

دکتر حناچی از جمله موضوعات قابل بررسی در این همایش را آسیب شناسی نحوه تامین اعتبارات ملی طرح های توسعه و عمران، ضوابط و مقررات عام طرح های توسعه و عمران و دستوالعمل های پهنه بندی حریم شهرها و ماده 42 آیین نامه نحوه بررسی وتصویب طرح های توسعه و عمران مصوب 1378 هیات وزیران، گردش کار طرح ها و موضوعات در کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی عنوان کرد.

وی به روز آوری ماده یک آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح های توسعه و عمران و تعاریف ومفاهیم کاربری های تعیین سرانه آنها را از دیگر مباحث سومین همایش مدیران شهرسازی و معماری در چابهار عنوان کرد.

گفته می شود در این همایش که تا روز پنجشنبه 20 آبان ادامه دارد حضور وزیر راه و شهرسازی نیز محتمل است.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژادنوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد