تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد: چابهار بهترین نقطه اتصال 3 قاره آسیا، اروپا و آفریقاست

 

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد:

چابهار بهترین نقطه اتصال 3 قاره آسیا، اروپا و آفریقاستچابهار - ایرنا - رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب، بهینه ترین نقطه برای ارتباط و اتصال 3 قاره آسیا، اروپا و آفریقاست.

عبدالرحیم کردی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چابهار یکی از نقاط راهبردی و منطقه ای طلایی برای حضور و سرمایه گذاری کشورهای جهان است و همچنین می تواند برای کشورهای حاشیه اقیانوس هند نیز مفید واقع شود.

وی افزود: تمام کشورهای حاشیه اقیانوس هند می توانند از طریق چابهار با پیمودن کوتاهترین مسیر با کشورهای آسیای میانه و cis ارتباط تجاری، ترانزیت کالا و خدمات داشته باشند.

وی گفت: چابهار پیشانی توسعه ایران اسلامی است و پس از تکمیل زیرساخت ها می تواند به منطقه ای کلیدی برای توسعه کشورهای همسایه تبدیل شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: دولت در حال آماده سازی زیرساخت هاست و تاکنون اقدامات و پیشرفت های خوبی برای ساخت راه آهن چابهار - زاهدان انجام شده است.

کردی ادامه داد: با تکمیل خط ریلی، منطقه آزاد چابهار به عنوان مبدا ترانزیت برای انتقال کالا و خدمات به کشورهای شرق آسیا می شود.

وی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواست از فرصت های به وجود آمده نهایت استفاده را داشته باشند و فعالیت های اقتصادی و تجاری را در بندر چابهار گسترش دهند.

به گزارش ایرنا، منطقه آزاد چابهار در پیکره های تجاری، توریستی و خدماتی، سردخانه و کارگاههای غیرآلاینده، مسکونی، فضای سبز، روستای تیس و اراضی کشاورزی، توریستی و تفریحی، صنعتی، فرودگاه، پالایشگاه، صنایع سنگین و صنایع دریایی و تجهیزات آب شیرین کن در سال 1373 راه اندازی شده است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

خبرنگار: رستم کریمی 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 آبان 1395 توسط رستم کریمی