تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - فنی وحرفه ای چابهار برای آموزش نیروی انسانی برای گازرسانی اقدام کند

 

فنی و حرفه ای چابهار برای آموزش نیروی انسانی برای گازرسانی اقدام کندرئیس شورای اسلامی شهر  چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: اداره فنی وحرفه ای این شهرستان جهت آموزش و تربیت نیروی انسانی برای انجام کارهای مختلف گازرسانی تعلل نکند ونقش وسهم ویژه ای در تربیت هزار نیروی گاز بومی در بزرگترین طرح آموزش گازی جنوب شرق کشور داشته باشد.

مسعود بلیده ای اظهار داشت: شهرستان چابهار در حال توسعه زیرساخت ها است و به همین منظور با نگاه دولت تدبیر وامید استان سیستان و بلوچستان تا سال آینده به شبکه سراسری توزیع و انتقال گاز ملحق می شود.

وی ادامه داد: تحقق این امر مستلزم آموزش و تربیت نیروی انسانی متخصص و بومی هر منطقه و شهری است که در چند هفته اخیر مجوز استخدام و بکارگیری هزار نیروی گازی با حضور مسئولان شرکت گاز و استاندار سیستان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در اقدام اول قرار است زاهدان، زابل و چابهار گازرسانی شوند، خاطرنشان کرد: باید اداره کل فنی و حرفه ای سیستان وبلوچستان در چابهار اقدامات و زمینه های لازم جهت تربیت نیروی انسانی را پیش بینی نماید.

رئیس شورای اسلامی شهر چابهار تصریح کرد: همزمان با راه اندازی کارگاه های آموزشی در شهرهای زاهدان و زابل باید نسبت به راه اندازی کارگاه آموزشی در اداره فنی و حرفه ای چابهار نیز اقدام شود تا شهروند چابهاری نیز شاهد استفاده از نیروهای بیکار بومی منطقه برای انجام کارهای گازرسانی باشد.

بلیده ای خواستار برگزاری دوره های آموزشی شامل جوشکاری آرگون، اصول بهره برداری ایستگاههای تقلیل فشار، جوشکاری mag/ mig، امدادگر گاز، نقشه کشی، جوشکاریمخازن فولادی، لوله کشی گاز خانگی و تجاری، جوشکاری لوله های فشار بالا، کنتور خوان، توزیع قبوض، جوشکار خطوط تغذیه و توزیع، ناظر طرحهای گازرسانی و دیگرآموزش های مربوط به انتقال و توزیع گاز شد.

وی اظهار امیدواری کرد از هزار نیروی استخدام در زمینه گازرسانی به شهرهای سیستان وبلوچستان حداقل 200 تا 300 نیرو در چابهار آموزش های لازم را ببینند و تا زمینه استخدام آنان فراهم شود.

وی گفت: چابهار با توجه به موقعیت راهبردی و استقرار صنایع بزرگ و کوچک نیازمند نیروهای آموزش دیده و متخصص است و این نیروها پس از پایان گازرسانی در کارگاهها و کارخانه های مختلف می توانند بکارگیری شوند.

رئیس اداره فنی و حرفه ای شهرستان چابهار نیز اظهار داشت: آموزش و مهارت آموزی نیروی انسانی بومی سبب ماندگاری آنان در منطقه خواهد شد و بخشی از مشکل بیکاری مرتفع می شود.

خداداد اولیایی افزود: هم اینک با توجه به آغاز فعالیت پتروشیمی، فولاد، معادن و در آینده خودروسازی و صنایع دیگر برگزاری دورهای آموزشی شش ماه تا یکساله در زمینه لوله کشی صنعتی، جوشکاری برق، جوشکاری لوله های گاز با فشار بالا، جوشکاری فولاد زنگ نزن، جوشکاری با گاز محافظ، بازرسی جوش، برق صنعتی و دوره plc ضروری است.

وی بیان کرد: باید براساس نیاز بازار کار هر منطقه نیروی انسانی آموزش داده شود و برای کوچکترین کاری نیرو با هزینه های زیاد از دیگر مناطق منتقل و جذب نشود.

وی با بیان اینکه سالانه هزار و 500 نفر در 10 رشته مهارتهای فنی و حرفه ای را در چابهار می آموزند، ادامه داد: با آموزش و مهارت آموزی نیروی انسانی بومی مشکل بیکاری تا حدی مرتفع می شود و آنان نیاز به مسکن، مرخصی طولانی مدت و دیگر مزایا را از صاحب کار طلب نمی کنند.

وی بر فعال سازی و راه اندازی کارگاههای صنایع پتروشیمی، گاز، معادن و دیگر صنایع بزرگ و کوچک تاکید کرد و افزود: باید براساس نیاز بازارکار چابهار نیروی متخصص، فنی و مهارت دیده آموزش داده شود تا نیازی برای تامین نیروی انسانی از سایر مناطق کشور نباشد.
نوشته شده در تاریخ جمعه 14 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد