تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - شاخص بهره مندی مردم شهرستان نیکشهر از راه مناسب آسفالته 24 درصد است

 

نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار در مجلس شورای اسلامی

1500 کیلومتر راه روستایی شهرستان نیکشهر به دلیل نبود سوخت ماهها در انتظار تسطیح و رگلاژ هستند/ شاخص بهره مندی مردم شهرستان نیکشهر از راه مناسب آسفالته 24 درصد است 

http://img8.irna.ir/1395/13950528/82193403/82193403-70947059.jpg

نماینده مردم شهرستانهای چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی
گفت: از مجموع 12 هزار و 238 کیلومتر راه حوزه اداره کل راه جنوب سیستان وبلوچستان دو هزار و 682 کیلومتر مربوط به حوزه شهرستان نیکشهر است.

عبدالغفور ایرانژاد بیان کرد: از مجموع راههای یاد شده بیش از هزار و 500 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان نیکشهر خاکی، کوهستانی، رودخانه ای و مالرو هستند که بدلیل نبود سوخت برای ماشین آلات راهسازی چندین ماه در انتظار رگلاژ و تسطیح هستند.
 
وی اظهار داشت: معتمدان محلی، اعضا شوراهای اسلامی، دهیاران و دارندگان خودروهای سبک و سنگین حوزه انتخابیه چابهار به ویژه نیکشهر و قصرقند گلایه های زیادی از عملکرد اداره راه و شهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان دارند و نامه نگاری و مراجعه آنها به فرمانداری، بخشداری و اداره راه نیکشهر هیچ سودی ندارد.

وی ادامه داد: متاسفانه فرمانداری نیکشهر، بخشداری مرکزی و اداره راه و شهرسازی همیشه عنوان می کنند که در هشت ماه سالجاری یک لیتر سوخت گازوییل برای دستگاههای گریدر و لودر وجود ندارد و هیچ اعتبار دولتی برای آسفالت، بازگشایی، تعمیر، نگهداری و خرید سوخت ماشین آلات راهسازی وجود ندارد.

وی گفت: باید تکلیف مردم در این زمینه روشن شود و نباید برای کمترین خدمات رسانی به روستاها دولت نتواند سوخت ماشین آلات راهسازی نیکشهر را تامین کند.

نماینده مردم حوزه انتخابیه چابهار خواستار توجه بیشتر به راههای روستایی نیکشهر شد و افزود: مردم انتظار ایجاد بزرگراه و آزاد راه را ندارند و حتی آسفالت هم نمی خواهند بلکه از دولتمردان درخواست عاجزانه دارند تا راه روستایی خاکی که به سبب تردد زیاد پر از چاله و چوله و دست انداز است را هر ماه یکبار رگلاژ و تسطیح نماید.

ایرانژاد بیان کرد: برای خرید گازوییل جهت ماشین آلات اداره راه نیکشهر همان مانده از جیب شخصی روستائیان و یا در جلو مساجد کمک نقدی جمع آوری شود که این برای دولت و نظام خوب نیست.

وی تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی برای بررسی مشکلات راههای حوزه انتخابیه چابهار هر چه سریعتر سفری به این منطقه داشته باشد تا مشکلات آنان را از نزدیک لمس کند.

وی گفت: وقتی سوخت برای یک گریدر و لودر جهت رگلاژ و تسطیح راه خاکی یک روستا وجود ندارد تکلیف برای انجام دیگر کارهای عمرانی و راهسازی روشن است که مردم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.

وی خواستار تخصیص ماشین آلان جدید به اداره راه و شهرسازی نیکشهر شد و افزود: فقط 38 دستگاه ماشین آلات سنگین برای بازگشایی و تسطیح راههای نیکشهر لازم است.

این نماینده مجلس خواستار فوری خرید و حمل بیش از 300 هزار لیتر گازوییل برای ماشین آلات راهسازی نیکشهر شد و خاطرنشان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص و کوهستانی بودن این شهرستان راهها هر ماه نیاز به رگلاژ و تسطیح دارند.

ایرانژاد خواستار اختصاص اعتبار برای آسفالت بیش از 110 کیلومتر راه زیرسازی شده نیکشهر شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی نیکشهر نیز با تایید مسائل و مشکلات نبود اعتبار و کمبود شدید سوخت ماشین آلات راهسازی در دو سال اخیر اظهار داشت: مکاتبات و پیگیری های لازم برای حل مشکلات سوخت و اختصاص اعتبار از طریق فرمانداری و این اداره با اداره کل راه وشهرسازی جنوب سیستان وبلوچستان (ایرانشهر) صورت گرفته است.

عبدالرحمن نارویی اظهار امیدواری کرد: با عنایت و توجه بیشتر دولت بسیاری از مشکلات مردم روستایی در زمینه آسفالت و رگلاژ راههای خاکی مرتفع شود.

وی ادامه داد: ماشین آلات راهسازی شهرستان نیکشهر فرسوده و با عمر بالای 40 سال از کار افتاده است که برای نگهداری و تعمیر آنان سالانه 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی خواستار اختصاص 38 دستگاه ماشین آلات راهسازی جدید و نو برای حل مشکلات بازگشایی و رگلاژ راههای روستایی نیکشهر شد و افزود: برای رضایتمندی شهروندان اداره راه علیرغم مشکلات فراوان از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

وی بیان کرد: هم اینک مجموع ماشین آلات راهسازی نیکشهر 12 دستگاه سنگین است در حالیکه برای وسعت دو هزار و 682 کیلومتر راه بیش از 38 دستگاه ماشین آلات سنگین نظیر هشت دستگاه گریدر، چهار دستگاه بولدزر، شش دستگاه لودر و غیره مورد نیاز است.

رییس اداره راه و شهرسازی نیکشهر ادامه داد: از مجموع دو هزار و 682 کیلومتر راه در حوزه شهرستان نیکشهر 185 کیلومتر راه اصلی و 301 کیلومتر فرعی است.

نارویی گفت: در طول سالهای گذشته 585 کیلومتر از راههای روستایی نیکشهر آسفالت شده است که بیش از 200 کیلومتر از این راهها با عمر آسفالت بالای 15 سال نیاز دوباره به روکش آسفالت دارند.

وی ادامه داد: هزار و 500 کیلومتر راه روستایی در نیکشهر بصورت خاکی، رودخانه ای، کوهستانی، مالرو و شنی است که نیاز به بازگشایی، زیرسازی و آسفالت دارند.

وی بیان کرد: 110 کیلومتر راه در چند سال اخیر بازگشایی و زیرسازی شده اند و در انتظار اختصاص اعتبار برای آسفالت هستند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیکشهر نیز گفت: مردم روستاهای حوزه بخش آهوران به ویژه کهیری و هبودان مشکلات زیادی برای تردد دارند و سالها در انتظار آسفالت راه های روستایی و کوهستانی هستند.

کریم بخش امیری افزود: شهرستان نیکشهر با 13 هزار و 410 کیلومتر مربع وسعت، 140 هزار نفر جمعیت، 395 روستا، چهار بخش مرکزی، بنت، لاشار و آهوران، سه شهر نیکشهر، اسپکه و بنت و 11 دهستان است و نباید در زمینه شاخص های راه از کشور عقب باشد.

وی ادامه داد: دولت فکری برای خرید سوخت ماشین آلات داشته باشد تا مردم در راههای خاکی بتوانند تردد نمایند.

وی گفت: وقتی هزار و 500 کیلومتر راه خاکی در یک شهرستان محروم مانند نیکشهر وجود دارد باید دولت برای خرید سوخت فکری بکند و چندین ماه مردم نگران تردد نباشند.
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 9 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد