تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - یک مدرسه 6 کلاسه در شهر چابهار سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید

 

یک مدرسه 6 کلاسه در شهر چابهار سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسیدچابهار- ایرنا- مدرسه 6 کلاسه با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان و یک فرد خیر در شهر چابهار ساخته شد و امروز /سه شنبه / با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا مدیر کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان در آیین بهره برداری از این مدرسه که با حضور فرماندار، ائمه جمعه و جمعی از مسئولان محلی چابهار برگزار شد، گفت: این مدرسه در زمینی به مساحت 2 هزار مترمربع و زیربنای 530 مترمربع با مشارکت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و فردی خیر (دکتر ناصر قفلی) ساخته شده است.

علیرضا راشکی اظهار داشت: برای ساخت این مدرسه که 180 دانش آموز مقطع متوسطه در آن مشغول به تحصیل شدند هشت میلیارد ریال هزینه شده است.

وی از همکاری و همراهی فرماندار، اعضای شوراهای اسلامی شهر و شهرستان و مسئولان محلی چابهار قدردانی کرد.

وی بیان کرد: سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز در شهرستان چابهار حدود 2و نیم مترمربع است و نسبت به میانگین کشوری با بیش از پنج متر و 43 سانتی مترمربع خیلی پایین است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان وبلوچستان از خیران استانی وکشوری خواست برای استاندارد سازی مدارس چابهار و کمک به دانش آموزان با این اداره همگام شوند تا محرومیت های فضای آموزشی کاهش یابد.

راشکی ادامه داد: در همایش امسال خیرین مدرسه ساز سواحل مکران در چابهار خیران برای ساخت 110 مدرسه در سیستان وبلوچستان تعهد کرده اند.

وی گفت: 30 مدرسه نیمه تمام از سوی موسسه قلم چی نیز تکمیل خواهد شد.

وی به هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و افزود: بزودی کلاس های درس این مدرسه نوساز هوشمندسازی خواهند شد.

معاون مدیرکل و مدیرآموزش و پرورش شهرستان چابهار نیز از همت خیر مدرسه ساز برای ساخت این مدرسه قدردانی کرد و گفت: مشکلات فضاهای آموزشی و کمبود کلاس های درس در چابهار با همت خیران و نگاه مثبت دولت مرتفع خواهد شد.

حسن نوروزی افزود: امسال بیش از 32 هزار و 500 دانش آموز در 125 آموزشگاه و 88 مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

وی گفت: چابهار نسبت به استان و کشور از نظر سرانه فضای آموزشی خیلی عقب است و باید توجه بیشتری به آن شود.

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 آبان 1395 توسط رستم کریمی