تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - مهمترین درس تاسوعای حضرت ابوالفضل العباس(ع) بصیرت وولایت مداری بود

 

مهمترین درس تاسوعای حضرت ابوالفضل العباس(ع) بصیرت وولایت مداری بودچابهار- ایرنا- امام جمعه چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: مهمترین درس تاسوعای حضرت ابوالفضل العباس (علیه السلام) و یاران باوفای حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) بصیرت و ولایت مداری شان بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمد موسوی در جمع عزاداران حسینی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی آذر 89 تاسوعای حسینی در چابهار اظهار داشت: حضرت عباس (ع) همواره یار و یاور امام خویش بود و تا پای جان بر این عقیده خود استوار ماند و در این راه به شهادت رسید.

وی افزود: جامعه ما نیز می بایست از این خصلت حسنه حضرت عباس (ع) درس گرفته و در مقابله با دشمن بصیرت داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما باید همواره حامی ولایت باشیم تا از بلاهای روزگار در امان بمانیم.

امام جمعه چابهار با تشریح فلسفه قیام عاشورا و رشادتهای یاران امام حسین (ع) در روز تاسوعا و عاشورا به یاد مظلومیت سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به روضه خوانی، مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت.

به گزارش ایرنا، عاشقان خاندان عصمت و طهارت در شهرستان چابهار از آغازین روزهای ماه محرم در حسینیه ها و مساجد شهر، منطقه آزاد و مناطق اطراف با برگزاری آیین های عزاداری و راه انداختن دسته ها و هیات های عزادار، عشق و ارادتشان به فرزندان پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) به نمایش گذاشتند.


نوشته شده در تاریخ جمعه 7 آبان 1395 توسط رستم کریمی نژاد