تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 23 هیات مذهبی عهده دار مراسم عزاداری محرم در شهر و روستاهای چابهار هستند

 

23 هیات مذهبی عهده دار مراسم عزاداری محرم در شهر و روستاهای چابهار هستندچابهار- ایرنا- جانشین اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چابهار اظهار داشت: 23 هیات مذهبی در تکایا، مساجد و حسینیه های سطح شهر و روستاهای چابهار میزبان عزاداران حسینی و عهده دار برگزاری آیین های سوگواری محرم هستند.

غلامرضا آرامش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا و تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: از مجموع هیات های یاد شده سه هیات مربوط به خواهران و 20 هیات برادران است که از شامگاه یکشنبه 11 مهر آیین های عزادای را آغاز کرده و تا 23 مهر ادامه دارد.

وی افزود: تمامی خیابانها، میدان ها، مساجد، حسینیه ها، سردرب ادارات، سازمان های دولتی و شرکت ها و موسسه های بخش خصوصی چابهار در عزای سرور و سالار شهیدان سیاه پوش شده و حال و هوای محرم به خود گرفته و مردم بندر اقیانوسی چابهار در غم سرور و سالار شهیدان حضرت حسین (ع) و 72 یار باوفایشان عزادار هستند.

وی ادامه داد: برگزاری منظم جلسات برای ساماندهی هیات ها و برقراری امنیت مراسم عزاداری از جمله اقدامات انجام شده است و تاکنون هیچ مورد امنیتی رخ نداده است.

جانشین اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چابهار تصریح کرد: مداحان و سخنرانان در آیین های عزاداری بعد معنوی را براساس مستندات و احادیث مد نظر دارند.

آرامش بیان کرد: جلسات توجیهی برای مبلغان دینی و مداحان برگزار شده که اثرات خوبی در پی داشته است.

وی ادامه داد: همایش شیرخوارگان حسینی در مسجد امام علی (ع) چابهار برگزار شد که با ندای لبیک یاحسین(ع) مادران و کودکان عاشورایی همراه بود.

وی گفت: منطقه آزاد چابهار نیز مراسم سوگواری حضرت سیدالشهدا (ع) را هر شب از ابتدای محرم برگزار کرده است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 18 مهر 1395 توسط رستم کریمی نژاد