تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - تمایل شرکت فرانسوی برای تامین گازهای صنعتی فولاد و پتروشیمی چابهار

 

تمایل شرکت فرانسوی برای تامین گازهای صنعتی فولاد و پتروشیمی چابهار


چابهار- ایرنا- مدیران شرکت AIR LIQUIDE فرانسه در سفر به چابهار تمایل خود را برای تامین و ساخت مجتمع اکسیژن، تامین گازهای صنعتی پروژه های فولاد و پتروشیمی و دیگر گازهای صنعتی نیتروژن و هیدروژن در منطقه آزاد چابهار اعلام کردند.

به گزارش ایرنا، نایب رئیس شرکت AIR LIQUIDE فرانسه روز چهارشنبه در بازدید از منطقه آزاد و دیدار با مدیران این منطقه اظهار داشت: توانایی و امکانات لازم برای فعالیت در این منطقه را داریم و می توانیم بخشی از مشکلات تامین گازهای صنعتی مجتمع های فولاد و پتروشیمی را حل کنیم.

«ویانی دی بوچت» (Vianney de Buchet) افزود: AIR LIQUIDE شرکتی چند ملیتی است که در سال 1902 ثبت و راه اندازی شده و هم اینک در بیش از 80 کشور دنیا در زمینه تولید گازهای صنعتی و خدمات مرتبط با آن فعال است و خدمات لازم را به صنایع مختلف از جمله کارخانجات تولید تجهیزات پزشکی، مواد شیمیایی و قطعات الکتریکی ارایه می کند.

وی ادامه داد: این شرکت با سابقه بیش از 100 ساله و درآمد 16 میلیارد یورویی در سال 2015 حدود 68 هزار کارمند دارد و به بیش از سه میلیون مشتری خدمات رسانی می کند.

'نایب رئیس شرکت AIR LIQUIDE فرانسه بیان کرد: این شرکت در سال 2009 در رتبه 484 فهرست فورچون جهانی در میان 500 شرکت بزرگ جهانی قرار گرفت.

مدیرگمرک سازمان منطقه آزاد چابهار نیز با تشریح موقعیت راهبردی و فرصت های سرمایه گذاری در چابهار اظهار داشت: این منطقه پس از برجام کانون توجه جهانی شده است و در یکسال گذشته حضور شرکت ها و هیات های سرمایه گذار خارجی در چابهار از مرز 100 هیات عبور کرده است.

محمد میری افزود: منطقه آزاد چابهار برای توسعه و رشد نیاز به حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی دارد و در کمترین زمان مشاوره، راهنمایی و همکاری لازم را برای شروع فعالت و ثبت شرکت انجام خواهد داد.

وی گفت: چهار شرکت فولاد در چابهار قرار است راه اندازی شود و مجتمع فولاد مکران و پتروشیمی نیز اقدامات اولیه زیرساختی را آغاز کرده اند که در آینده تمایل به همکاری با شرکت های خارجی و داخلی خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، مدیران شرکت AIR LIQUIDE فرانسه از مجتمع فولاد مکران، بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی و پیکره های صنعتی و صنایع منطقه آزاد دیدن کردند.

منطقه آزاد چابهار در 9 پیکره «تجاری، توریستی و خدماتی، سردخانه و کارگاههای غیرآلاینده، مسکونی، فضای سبز، روستای تیس و اراضی کشاورزی، توریستی و تفریحی، صنعتی، فرودگاه، پالایشگاه، صنایع سنگین و پیکره نهم صنایع دریایی و تجهیزات آب شیرین کن» در سال 1373 راه اندازی شده است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 549 آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.

3043 ** 6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1395 توسط رستم کریمی