تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - در صورت خرید تضمینی با نصب آب شیرین کن آب موردنیاز چابهار را تامین می کنیم

 

سرمایه گذار ترکیه:

در صورت خرید تضمینی با نصب آب شیرین کن آب موردنیاز چابهار را تامین می کنیم


چابهار- ایرنا- سرمایه گذار کشور ترکیه با سفر به چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان و بررسی زمینه سرمایه گذاری برای احداث آب شیرین کن در این شهرستان بندری گفت: چنانچه خرید آب تولیدی از سوی ایران تضمین شود با نصب آب شیرین کن آب مورد نیاز چابهار را تامین می کنیم.

به گزارش ایرنا مدیرعامل شرکت ENTA ترکیه در این سفر روز سه شنبه در نشستی با مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار اظهار داشت: پس از بررسی های لازم در بخش آب و انرژی تمایل داریم با منطقه آزاد چابهار وارد مذاکره شویم.

«اوزی سزار» با بیان این که چابهار موقعیت های مناسبی برای سرمایه گذاری دارد، خاطرنشان کرد: چنانچه بتوانیم برای خرید تضمینی آب به توافق برسیم آب چابهار را با احداث و نصب آب شیرین کن تامین خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در این سفر از سیستم آب شیرین کن موجود چابهار دیدن کرده و از نزدیک با فرصت های سرمایه گذاری آشنا شدیم.

مدیرعامل شرکت ENTA ترکیه از میزبانی خوب منطقه آزاد چابهار قدردانی و از حضور در این منطقه ابراز خرسندی کرد و افزود: در آینده ای نزدیک حضور فعالی در بندر چابهار خواهیم داشت.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز گفت: هم اکنون آب شهر چابهار از آب شیرین کن کنارک تامین می شود و از آنجایی که فاصله انتقال آب از کنارک تا چابهار افزون بر 45 کیلومتر است هزینه های زیادی بر دولت و مشترکان تحمیل می کند.

عبدالرحیم کردی از حضور شرکت سرمایه گذار ترکیه ای در چابهار قدردانی کرد و افزود: تمایل داریم با شرکت های داخلی و خارجی برای فعالیت اقتصادی و تجاری به توافق برسیم تا بخش زیادی از مشکلات زیربنایی مرتفع شود.

وی ایجاد آب شیرین کن از سوی بخش خصوصی به ویژه شرکت ترکیه ای را خواستار شد و از دولت در خواست کرد: با تضمین لازم برای خرید آب مشکلات بی آبی چابهار را حل کند.

وی به شرکت سرمایه گذار ترکیه ای پیشنهاد کرد برای تامین آب شهرستانهای چابهار و کنارک برنامه ریزی لازم را انجام دهد.

به گزارش ایرنا، منطقه آزاد چابهار در 9 پیکره تجاری، توریستی و خدماتی، سردخانه و کارگاههای غیرآلاینده، مسکونی، فضای سبز، روستای تیس و اراضی کشاورزی، توریستی و تفریحی، صنعتی، فرودگاه، پالایشگاه، صنایع سنگین و پیکره نهم صنایع دریایی و تجهیزات آب شیرین کن در سال 1373 راه اندازی شده است.

شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان با 260 هزار نفر جمعیت از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان (مکران) و از غرب به بندر کنارک متصل است.

بندر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 549 آبادی دارای سکنه تشکیل شده است.

3043**6081 خبرنگار: رستم کریمی نژاد** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 مهر 1395 توسط رستم کریمی نژاد