تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی نیکشهر www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - 1200 دانش آموزان چابهاری نیازمند میز و نیمکت جدید

 

1200 دانش آموزان چابهاری نیازمند میز و نیمکت جدیدچابهار- ایرنا- معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: بیش از هزار و 200 دانش آموز در این شهرستان به سبب کمبود میز و نیمکت با مشکلات زیادی رو به رو هستند.

  حسن نوروزی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش چابهار اظهار داشت: رفع مشکلات آموزشی، توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس این شهرستان با همفکری، همکاری، مشارکت خیران و اختصاص اعتبار ویژه دولت محقق می شود.

وی افزود: افزون بر 32 هزار و 500 دانش آموز در سال تحصیلی جدید در 233 آموزشگاه و 700 کلاس درس نام نویسی کردند که از این تعداد87 مدرسه غیردولتی و غیرانتفاعی است.

وی ادامه داد: هزار و 575 دانش آموز در مدارس نامناسب استیجاری و فرسوده در حال تحصیل هستند.
وی بیان کرد: هزار و 400 معلم و کادر آموزشی وظیفه مهم تحصیل و تعلیم و تربیت دانش آموزان را بر عهده دارند.

مدیرآموزش وپرورش چابهار گفت: برای تحول آموزشی نیاز به خرد جمعی و مشارکت همه قشرها است.
وی با بیان اینکه مدارس شهرستان چابهار نیاز جدی به نوسازی، ساخت فضای جدید و تجهیز دارند، خاطرنشان کرد: براساس برآورد انجام شده مدارس این شهرستان با توجه به گرما و رطوبت هوا نیاز شدید به بیش از 160 کولرگازی و اسپیلت دارند.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار نیز بر استفاده از نیروی خرید خدمات آموزشی تاکید کرد و گفت: برای توسعه فضاهای آموزشی و کمک به کیفیت آموزش نیاز به ورود خیران و نگاه ویژه دولت با تخصیص اعتبارات ویژه است.

احمدعلی موهبتی افزود: چابهار یکی از مناطق اقتصادی استان و کشور است و باید رشته های تخصصی و آموزش نیروهای متخصص در دستور کار قرار گیرد.

وی توجه بیشتر به آموزش و پرورش چابهار و منطقه دشتیاری را خواستار شد و اظهار داشت: سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز باید به میانگین کشوری برسد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز گفت: سرانه فضای آموزشی در شهر چابهار خیلی پایین و در حد 50 سانتی مترمربع است و برای رسیدن به بیش از پنج متر میانگین کشوری نیاز به توجه و اقدام ویژه دارد.

معین الدین سعیدی افزود: راه اندازی دانشگاه فرهنگیان در چابهار برای تربیت نیروی متخصص ضروری است و باید مسئولان در این زمینه اقدامات عملی را انجام دهند.

وی بر مشارکت خیران در ساخت و نوسازی فضاهای آموزشی تاکید کرد و افزود: چه کسی باور می کند که سرانه فضای آموزشی چابهار به عنوان کانون توسعه جهانی نسبت به سایر شهرهای محروم سیستان وبلوچستان پایین تر و در مقایسه با کشور فاجعه است.

وی گفت: بیش از 70 درصد مدارس شهرستان چابهار و منطقه دشتیاری فاقد انشعاب آب و برق، حصارکشی و کلاس درس مناسب و مدارس آن استیجاری و فرسوده است.

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395 توسط رستم کریمی نژاد