تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی بلوچستان www.Rostamkarimi.ir وش آتکی - سرقت و قتل های مسلحانه در چابهار 42 درصد رشد داشته است

 

سرقت و قتل های مسلحانه در چابهار 42 درصد رشد داشته است


چابهار- ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان چابهار در جنوب سیستان وبلوچستان گفت: سرقت و قتل های مسلحانه امسال در چابهار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 42 درصد رشد داشته است.

سرهنگ محمد نوربخش روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا و تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: دشمن نمی خواهد بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، تجاری و اقتصادی و قرار گرفتن در دهانه اقیانوس توسعه و پیشرفتی داشته باشد و عده ای سعی دارند تا این منطقه را ناامن کنند.

وی اظهار داشت: منافع معاندان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی در عدم توسعه و رشد مناطقی چون چابهار است و از هر راهی برای رسیدن به این هدفشان استفاده می کنند به طوری که برخی افراد از راههای مختلف از جمله فضای مجازی مردم را به تجمع و اغتشاش تحریک می کنند.

وی تصریح کرد: افرادی مغرض از ناامنی های ایجاد شده در چابهار سوء استفاده کرده و برخی ها را از دور تحریک کرده اند که مورد شناسایی پلیس قرار گرفته اند و برخوردهای لازم با آنان صورت خواهد گرفت.

فرمانده انتظامی چابهار بیان کرد: پلیس در کنار مردم است و از مردم نیز انتظار دارد در شناسایی افراد سارق و مجرم و مخلان امنیت همکاری لازم را داشته باشند و برای امنیت و آرامش جامعه هیچ کس نباید بی تفاوت به مسائل شهر و روستای خود باشد.

وی با تشریح گوشه ای از فعالیت های 6 ماه نخست امسال فرماندهی انتظامی چابهار گفت: با اقدامات و تلاش های ماموران انتظامی کشفیات سلاح گرم در 6 ماه نخست سالجاری 76 درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: 81 درصد افزایش کشف جرائم، 200 درصد کشف مشروبات الکلی و 37 درصد تصادفات فوتی در این مدت کاهش داشته است.

سرهنگ نوربخش بیان کرد: دستگیری سارقان مسلح با قاطعیت در حال انجام است و پلیس به موفقیت های خوبی برای برخورد با مخلان امنیت دست پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اقتدار نیروی انتظامی باید لرزه بر اندام مجرمان انداخته و مردم با دیدن پلیس احساس امنیت و آرامش کنند.

فرمانده انتظامی چابهار گفت: با همکاری مردم و اقدامات پلیس کلیه جرائم 22 درصد کاهش داشته است و فقط سرقت ها و قتل های مسلحانه با رشد رو به رو بوده است که این هم با جدیت در حال پیگیری است.

وی بر برخورد با خرده فروشان مواد مخدر نیز تاکید کرد و افزود: بانک اطلاعاتی از فروشندگان مواد مخدر تهیه و دستگیری آنان ادامه خواهد شد.

وی گفت: شماره تلفن های 197 بازرسی انتظامی برای اعلام شکایت و تقدیر از عملکرد پلیس، 116 حفاظت برای اعلام نقطه نظرات و پیشنهادات و 110 برای خدمتگزاری پلیس به مردم و حضور در محل های جرم است و مردم می توانند با این شماره تلفن ها با پلیس ارتباط مستمر داشته باشند.
نوشته شده در تاریخ شنبه 10 مهر 1395 توسط رستم کریمی